Bio Service w Inter Cars SA

, 16 kwietnia 2014, 11:21

Inter Cars SA, w ramach projektu ,,Bio Service”, zajmuje się kompleksowym odbiorem odpadów warsztatowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Oferta skierowana jest do warsztatów zrzeszonych w sieciach warsztatowych Inter Cars oraz w innych sieciach, a także do warsztatów niezależnych.

Założeniem projektu jest przekonanie i zachęcenie warsztatów do świadomego i zgodnego ze standardami zarządzania odpadami. Takie działanie jest koniecznością w czasach zwiększonej dbałości o środowisko naturalne przy coraz bardziej wyśrubowanych przepisach prawa. Bio Service ma generować korzyści dla warsztatu, m.in. poprzez wzmocnienie wizerunku warsztatów wśród coraz bardziej świadomych ekologicznie klientów, wyróżnienie warsztatu na tle konkurencji, podniesienie bezpieczeństwa pracy. Dzięki programowi klienci nie muszą w ogóle zajmować się kłopotliwymi odpadami, ponieważ kompleksowo zajmie się tym Inter Cars SA.

W codziennej pracy warsztatu powstają różne rodzaje odpadów, a znaczna ich część jest niebezpieczna dla środowiska. Mogą to być m. in. oleje przepracowane, filtry oleju i powietrza, płyny hamulcowe i zapobiegające zamarzaniu, opakowania ciśnieniowe, czyściwa, elementy z tworzywa sztucznego, zużyte świetlówki i sprzęt elektroniczny, akumulatory. Część z wytwarzanych odpadów przedstawia wartość recyklingową, możliwą do odzyskania.

Wszystkie informacje dotyczące programu dostępne są na stronie: http://www.intercars.com.pl/#/ajax_str.php?id=1529
Znajduje się tam m.in. formularz zgłoszeniowy, który powinni wypełnić klienci, którzy chcą przystąpić do programu oraz przepisy prawne regulujące odbiór odpadów niebezpiecznych.

Dowiedz się więcej

Projekt „Bio Service” – Warsztat przyjazny środowisku w Inter Cars SA
Projekt „Bio Service” – Warsztat przyjazny środowisku w Inter Cars SA

Inter Cars SA, w ramach projektu „Bio Service”, zajmuje się kompleksowym odbiorem odpadów warsztatowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Oferta skierowana jest do warsztatów zrzeszonych w sieciach warsztatowych Inter Cars oraz w innych sieciach, a także do warsztatów niezależnych. Założeniem projektu jest przekonanie i zachęcenie warsztatów do świadomego i zgodnego ze standardami zarządzania odpadami. Takie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!