Nowy projekt Brembo – lżejsze tarcze hamulcowe

, 15 stycznia 2014, 10:06

Brembo stworzyło nowe hamulce tarczowe lżejsze o 10-15% od standardowych produktów. Projekt jest owocem współpracy z firmą Daimler AG. Zaletą lekkich tarcz ma być przyczynianie się do redukcji zużycia paliwa i przez to, zmniejszanie wpływu na środowisko.

Innowacyjne tarcze Brembo do nowych modeli Mercedes – Benz

Brembo we współpracy z Daimlerem opracowało całkowicie nową technologię produkcji tarcz hamulcowych. Partnerski projekt pozwala na wprowadzenie na rynek produktu o absolutnie nowatorskiej charakterystyce. Nowe tarcze powstają z dwóch różnych materiałów: żeliwa i stali. Dzwon nowej tarczy jest wykonany ze stali i ma grubość tylko 2,5 mm, podczas gdy dzwony tradycyjnie wykonane z żeliwa mają grubość 7,9 – 9 mm. W efekcie nowe tarcze są o 10-15% procent lżejsze od tradycyjnych.

Kluczowe znaczenie dla nowej technologii miało zaprojektowanie przez Brembo uzębienia na dzwonie tarczy. Inspiracją dla włoskich inżynierów była technologia kół zębatych, którą stosuje się w mechanizmach zegarków szwajcarskich. Ten szczególny kształt dzwonu pozwala również przekroczyć wysokie granice podczas prób wytrzymałościowych wymaganych przez Daimlera.

Inżynierowie Brembo zawsze poszukują nowych rozwiązań technologicznych, które szanują środowisko i pozwalają spełnić coraz bardziej rygorystyczne wymagania rynku. Koncepcja nowych lekkich tarcz hamulcowych to ważny krok w ciągłym procesie poszukiwania sposobów na redukcję masy samochodu. Przyczynia się to do zmniejszenia zużycia paliwa, a tym samym redukcji negatywnego wpływu na środowisko naturalne – priorytetu w projektowaniu współczesnych samochodów.

Nowe, lekkie hamulce tarczowe to pierwszy produkt Brembo wytwarzany jednocześnie na całym świecie – w zakładach Brembo w Europie, w Chinach i w Ameryce. Taka światowa skala produkcji jest możliwa dzięki właściwościom stali wymaganej do stworzenia dzwonu tarczy, która zawsze ma taką samą charakterystykę. Dla Brembo nowy projekt to początek przyszłych innowacji w zakresie stosowanych materiałów – stali w połączeniu z żeliwem w produktach skierowanych do kolejnych modeli Mercedes – Benz.

Dowiedz się więcej

Katalog Brembo 2013/2014: wszędzie i dla wszystkich
Katalog Brembo 2013/2014: wszędzie i dla wszystkich

Nowy, zmodernizowany katalog Brembo powstał, aby wyposażyć klientów w nowoczesne i cyfrowe źródło informacji. Ponad 500 nowych referencji, w tym 200 to nowe klocki hamulcowe. W sumie oferta odpowiada w 98% na zapotrzebowanie parku samochodowego. Z katalogu Brembo można korzystać nie tylko na stacjonarnym komputerze, a także w ruchu, dzięki aplikacji w systemie Android. Kompletny […]

Specjalnie dla aftermarketu – nowa strona internetowa Brembo teraz także w języku polskim
Specjalnie dla aftermarketu – nowa strona internetowa Brembo teraz także w języku polskim

Nowa strona internetowa dla Aftermarketu, nowy katalog dostępny w wielu różnych formach i aplikacja Brembo Parts dla systemu Android – włoska marka przedstawia rozwiązania stworzone z myślą o fachowcach i ich pracy. Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić? Nowe rozwiązania Brembo stworzone, aby ułatwić Twoją pracę – www.bremboparts.com Kolejny raz firma Brembo udowadnia, że potrzeby […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!