Recykling w stylu Johnson Controls

, 12 grudnia 2013, 15:57

Johnson Controls ponosi pełną odpowiedzialność za swoje akumulatory od momentu ich wyprodukowania aż do chwili poddania ich recyklingowi. Dzięki temu przyczynia się do tak ważnej we współczesnych czasach ochrony środowiska naturalnego.

RECYKLING

To odzysk odpadów, który polega na powtórnym przetwarzaniu substancji lub materiałów zawartych w odpadach w procesie produkcyjnym w celu uzyskania substancji lub materiału o przeznaczeniu pierwotnym lub o innym przeznaczeniu, w tym też recykling organiczny, z wyjątkiem odzysku energii. (Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach).

Zasadą działania recyklingu jest maksymalne wykorzystanie tych samych materiałów w kolejnych dobrach materialnych i użytkowych, z uwzględnieniem minimalizacji nakładów na ich przetworzenie. Chronione są w ten sposób nieodnawialne lub trudno odnawialne źródła surowców, a jednocześnie ograniczona jest produkcja kolejnych odpadów, które musiałyby być gdzieś składowane lub utylizowane. Recykling to inny sposób patrzenia na odpady wymuszający większe zaangażowania, zmiany technologii przemysłowych oraz sposobów postępowania i zachowań konsumentów. Odzyskiwanie surowców z odpadów jest tak istotne z uwagi na ograniczanie zapotrzebowania na nowe surowce, co jest niezmiernie ważne z ekologicznego i ekonomicznego punktu widzenia.

Ważne symbole

Symbol przekreślonego kosza na śmieci na produkcie lub jego opakowaniu oznacza, że produktu nie wolno wyrzucać do zwykłych pojemników na odpady. Obowiązkiem użytkownika jest przekazanie zużytego produktu/opakowania do wyznaczonego punktu zbiórki.

Symbol recyklingu  – generalnie symbol recyklingu umieszczony na produkcie oznacza, że produkt lub opakowanie można poddać recyklingowi. Tego sam znak, umieszczony na akumulatorach lub bateriach (ze względu na  bardzo duże nagromadzenie w zużytych akumulatorach substancji szkodliwych dla środowiska) oznacza, że zużyte baterie należy poddać segregacji i recyclingowi.

Cykl życia akumulatora

Program zbiórki złomu akumulatorowego został opracowany w oparciu o proste i czytelne zasady. Johnson Controls chce przybliżyć ten temat i zachęcić do aktywnego uczestnictwa w ochronie środowiska naturalnego.

Celem Johnson Controls jest, by możliwie jak największa liczba akumulatorów wprowadzonych na rynek w odpowiednim czasie trafiła do zakładów przerobu złomu akumulatorowego i została poddana recyklingowi. W tym celu we współpracy z partnerem – firmą CCR specjalizującą się w zarządzaniu systemami zbiórki m.in. zużytych akumulatorów, JC odbiera od swoich dystrybutorów wszelkiego rodzaju akumulatory kwasowo-ołowiowe. Możliwy jest zwrot dowolnej liczby akumulatorów, gdyż Johnson Controls chce, by ich możliwie jak największa ilość została poddana recyclingowi. Dystrybutorzy zostają wyposażeni w specjalistyczne pojemniki typu PALOX, gdzie składują zużyte akumulatory. Za pomocą Internetu, faksu lub e-maila zgłaszają zlecenie odbioru akumulatorów w dogodnym dla nich terminie. Przy odbiorze zużyte akumulatory są ważone i zabierane, a także wystawiane odpowiednie dokumenty przekazania..

Dowiedz się więcej

Pomyśl o środowisku, w którym żyjesz – zużyte akumulatory kwasowo-ołowiowe
Pomyśl o środowisku, w którym żyjesz – zużyte akumulatory kwasowo-ołowiowe

Ochrona środowiska naturalnego to obecnie jeden z ważniejszych tematów w przemyśle motoryzacyjnym. Restrykcyjne przepisy dotyczą nie tylko producentów samochodów i części zamiennych ale również hurtowni i sklepów motoryzacyjnych, warsztatów samochodowych oraz użytkowników końcowych, czyli każdego z nas. W ostatnim okresie pojawiło się kilka nowych ustaw i rozporządzeń w kwestii gospodarowania odpadami związanymi z przemysłem motoryzacyjnym, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 15 stycznia 2015, 12:20 0 0

Witam
ja kupuje i oddaje stary akumulator w firmie Complex www.felgiaku.pl

Odpowiedz