5 gwiazdek w chińskim NCAP dzięki systemowi bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów TRW

, 4 września 2013, 16:27

Firma TRW Automotive uruchomiła produkcję pełnej gamy systemów zapewnienia bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów do dwóch platform pojazdów GAEI (Guangzhou Automotive Engineering Institute) w Chinach. Sedan Trumpchi i SUV Trumpchi GS5 SUV uzyskały po 5 gwiazdek w Chińskim Programie Oceny Nowych Samochodów (NCAP). Firma TRW została także uhonorowana przez GAEI tytułem „Excellent Development Supplier” („doskonały dostawca uczestniczący w opracowywaniu produktów klienta”) w uznaniu jej wkładu w uzyskanie wysokich not w testach.

Norbert Kagerer, wiceprezes ds. technicznych w TRW Occupant Safety Systems powiedział: „Jako czołowy dostawca z najszerszą ofertą technologii z zakresu bezpieczeństwa TRW może skutecznie wspierać swoich klientów, dostarczając im w pełni zintegrowany system. Odnoszą oni z tego tytułu szereg korzyści, takich jak dostęp do know-how i doświadczenia dostawcy sprawdzonych systemów, usprawniona komunikacja z pojedynczym punktem kontaktu, szybsze cykle realizacji zamówień i oszczędność kosztów. Oznacza to, że możemy ściślej współpracować z naszymi klientami w trakcie całego procesu”.

– „Nagroda od GAEI oraz ocena 5 gwiazdek to potwierdzenie efektywności tej ścisłej współpracy i świetnych partnerskich relacji, a także skuteczności ochrony zapewnianej przez technologie TRW z zakresu bezpieczeństwa” – wyjaśniał Kagerer.

Do obydwu pojazdów GAEI TRW dostarcza poduszki powietrzne pasażera i kierowcy, boczne poduszki powietrzne, poduszki kurtynowe, przednie i tylne pasy bezpieczeństwa oraz elektroniczny moduł sterujący (ECU). TRW odpowiada nie tylko za projekt i produkcję, ale także za cały program testowania produktów obejmujący takie aspekty, jak symulacja działania urządzeń, charakterystyka ich aktywacji, dostrojenie, integracja systemów i wiele innych, oraz nieustannie optymalizuje parametry oferowanych rozwiązań.

– „To doskonały przykład ścisłej współpracy TRW z klientami w Chinach. Oprócz GAEI firma TRW współpracuje także z innymi producentami pojazdów, oferując im podobny zakres technologii zapewniających bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów oraz służąc doświadczeniem w dziedzinie integracji systemów.  Sądzimy, że zapotrzebowanie na takie kompleksowe podejście do dostarczania systemów będzie rosło w najbliższych latach. Ponadto jako dostawca układów hamulcowych, kierowniczych i elektronicznych TRW może także integrować własne rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów z innymi systemami podnoszącymi bezpieczeństwo czynne” – dodał Kagerer.

Starając się sprostać wymaganiom szybko rozwijającego się chińskiego rynku, TRW znacznie zwiększyła skalę swojej działalności w tym kraju. Wśród 20 obiektów należących do TRW w Chinach znajdują się ośrodki badawczo-rozwojowe, zakłady produkcyjne, biura korporacyjne oraz zimowy tor testowy. Firma planuje inwestycje w kolejnych lokalizacjach w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na testy i weryfikacje produktów.

Artykuł reklamowy przygotowany przez firmę TRW

Dowiedz się więcej

TRW Diamonds – zbieraj punkty za zakup produktów TRW i wymieniaj je na cenne nagrody
TRW Diamonds – zbieraj punkty za zakup produktów TRW i wymieniaj je na cenne nagrody

TRW-Diamonds to program premiowy dla naszych partnerów warsztatowych. Poprzez diamenty TRW pragniemy nagrodzić właścicieli warsztatów za wybór naszych produktów, a zarazem skutecznie wspierać ich w codziennej pracy. Jak działa TRW-Diamonds? W prosty sposób: za szereg produktów TRW otrzymuje się określoną liczbę Diamentów. W tym celu wystarczy tylko wyciąć etykiety produktów (Uwaga: nie wolno uszkodzić kodu […]

Układy wspomagania elektrohydraulicznego – diagnozowanie usterek
Układy wspomagania elektrohydraulicznego – diagnozowanie usterek

Wspomaganie układu kierowniczego praktycznie stało się standardowym wyposażeniem pojazdów opuszczających obecnie fabryki. Nie posiadają go jedynie niektóre małe i ubogo wyposażone samochody. Od kilkudziesięciu lat najbardziej rozpowszechnionym rozwiązaniem jest wspomaganie realizowane na drodze hydraulicznej. Typowy układ składa się z pompy napędzanej paskiem klinowym, przewodów hydraulicznych, zbiornika płynu i przekładni kierowniczej z zabudowanymi elementami hydraulicznymi. Podstawową […]

TRW wprowadza na rynek chiński elektryczny napęd wspomagania układu kierowniczego
TRW wprowadza na rynek chiński elektryczny napęd wspomagania układu kierowniczego

Firma TRW Automotive rozpoczęła produkcję elektrycznie wspomaganych kolumn kierownicy (EPS) dla dużego chińskiego producenta pojazdów. Firma planuje także wprowadzenie podobnych produktów przeznaczonych dla trzech kolejnych chińskich płyt podłogowych w 2013 roku. Produkcja będzie zlokalizowana w supernowoczesnych zakładach TRW w Anting (Chiny). Charlie Cregeur, globalny dyrektor ds. planowania produktów w segmencie układów kierowniczych powiedział: „TRW, jako […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!