Nowości Liqui Moly na targach Automechanika Frankfurt 2022

24 października 2022, 11:31

Niemiecka marka Liqui Moly zaprezentowała szeroką ekspozycję produktową w czasie minionych targów Automechanika Frankfurt 2022. Wśród setek wystawionych na stoisku produktów, wyszukaliśmy nowości, które poszerzyły ofertę producenta środków smarnych i chemii samochodowej.

Produkty Liqui Moly do samochodów elektrycznych

Większość producentów środków smarnych, uczestniczących w targach Automechanika 2022, chciała okazać swoją gotowość na ekspansję samochodów elektrycznych nowej generacji. Choć pojazdy te nie potrzebują oleju silnikowego, korzystają z płynów, które mogą być wytwarzane w fabrykach takich firm jak Liqui Moly. Niemiecka marka zaprezentowała we Frankfurcie swoją ofertę płynów przekładniowych, stworzonych z myślą o samochodach elektrycznych, a także płyny chłodzące do ogniw paliwowych, które mogą być stosowane w pojazdach zasilanych wodorem.

Nowe produkty Liqui Moly do pielęgnacji samochodów

Marka Liqui Moly dywersyfikuje swoją działalność, wkraczając do kolejnych sektorów rynku. Celem jest bycie dostawcą pełnego asortymentu chemii samochodowej. Na targach zaprezentowano gamę produktów do pielęgnacji samochodów. Są one przeznaczone do czyszczenia i konserwacji powierzchni takich jak lakier, chrom, szkło, guma, felgi, opony, plastik, skóra i inne. Nowościami pokazanymi po raz pierwszy były produkty Display Cleaner i Detailer.

Ten pierwszy to środek do czyszczenia wyświetlacza,przeznaczony do usuwania odcisków palców i kurzu z systemów nawigacji, ekranów dotykowych i innych wrażliwych powierzchni, na których ostre środki czyszczące mogą spowodować uszkodzenia. Nadaje się również do okularów, obiektywów aparatów, wizjerów kasków i większości powierzchni niechłonnych.

Z kolei Detailer to uniwersalny i szybki w aplikacji środek do polerowania lakieru i innych gładkich powierzchni np. elementów plastikowych czy felg. Detailer może być stosowany zarówno na suchych, jak i mokrych powierzchniach. Nadaje im specjalną powłokę, odbijającą cząsteczki wody.

Liqui Moly zaprezentowało także preparat Orange Terpene Cleaner, opracowany jako uniwersalny środek czyszczący, wykonany w 100% z surowców odnawialnych. Szybko i łatwo usuwa najbardziej uporczywe zabrudzenia, takie jak oleje, smary, silikon, woski, żywica drzewna, smoła, bitum, wodoodporne flamastry czy graffiti – dzięki biodegradowalnym rozpuszczalnikom z olejku pomarańczowego.

Olej Liqui Moly Molygen do motocykli

Marka olejowa nie mogła jednak wystąpić na targach bez choćby jednej nowości w swoim kluczowym asortymencie. Ofertę firmy zasila nowy olej silnikowy do motocykli z topowej serii Molygen, przeznaczonej do pojazdów szczególnie intensywnie eksploatowanych (głównie sportowych).

W pełni syntetyczny olej wzmocniony dodatkiem Molygen będzie teraz dostępny także dla właścicieli motocykli. Substancja czynna tego dodatku jest oparta o związki wolframu, który zmniejsza tarcie, obniżając temperaturę roboczą oleju. Oleje z serii Molygen zwiększają stabilność filmu olejowego i przyczyniają się do redukcji paliwa.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!