Auto Partner S.A. na przestrzeni dwóch dekad

, 14 sierpnia 2013, 13:32

Zakładając pierwszą niewielką hurtownię motoryzacyjną w Katowicach, Aleksander Górecki nie spodziewał się, że już za 20 lat będzie stał na czele Zarządu jednego z największych w Polsce dystrybutorów części zamiennych. W telegraficznym skrócie przedstawiamy historię firmy Auto Partner S.A.

20 lat minęło

Tuż po otwarciu niewielkiej hurtowni motoryzacyjnej w 1993 r., właściciel zorientował się, że było to posunięcie dobre z biznesowego punktu widzenia. Niebawem okazało się, że sprzedaż detaliczna to nie wszystko na co stać firmę, oraz że warto zaangażować się w strefę hurtową.

Przez pierwsze sześć lat firma rozwijała się, ale miała do dyspozycji niewielką przestrzeń magazynową (ok. 200-300 metrów). W 1998 r. zapadła więc decyzja o budowie nowej siedziby w Tychach. Była to inwestycja o niezwykłym jak na tamte czasy wymiarze i rozmachu. W stawianym od zera, a ukończonym już w 1999 r., centrum do dyspozycji oddano ponad 1200 m.kw. przestrzeni magazynowej oraz pokaźny budynek z pomieszczeniami biurowymi.

W 2003 r. – po pierwszym dziesięcioleciu działalności firmy istniały 3 filie oraz centrala. W planach było jednak otwieranie wielu kolejnych placówek na terenie całej Polski. Coraz większa oferta pokrywała zapotrzebowanie wciąż rozszerzającego się parku samochodów, jeżdżących po polskich drogach. Magazyny powoli zaczynały robić się zbyt ciasne, a w 2005 r. dotychczas wystarczający kompleks w Tychach okazał się za mały na potrzeby dystrybutora.

Zapadła decyzja o budowie nowego Centrum Dystrybucyjnego. Ukończona w 2006 r. inwestycja mieści się w Bieruniu. Liczy ok. 3500 m.kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej wysokiego składowania. Do tego około 700 m.kw. powierzchni biurowej. W 2008 r. Auto Partner SA posiadał już 16 filii. Zawierały się w nich również oddziały w Czechach i na Słowacji. Firma weszła w najbardziej dynamiczną fazę rozwoju.

O skali działalności firmy wiele mówi fakt, że już w  2012 r., tuż przed 20. rocznicą założenia ponownie trzeba było zadbać o zwiększenie powierzchnii. Dobudowano 2000 m.kw. magazynów, a kolejne 3000 pozyskano na zasadzie wynajmu. Auto Partner SA posiada obecnie 38 oddziałów macierzystych. W planie jest oczywiście dalszy rozwój i powstanie nowych oddziałów. Godnym odnotowania jest fakt, że w całej swojej 20-letniej historii firma nie odnotowała ani jednego zamknięcia filii.

Krótkie kalendarium:

  • 1993 r. – data założenia firmy
  • 1998 r. – decyzja o budowie nowej siedziby w Tychach
  • 1999 r. – finalizacja inwestycji w Tychach
  • 2003 r. – Auto Partner SA posiada 3 filie
  • 2005 r. – decyzja o budowie nowego Centrum Dystrybucyjnego w Bieruniu
  • 2006 r. – finalizacja inwestycji w Bieruniu
  • 2008 r. – Auto Partner SA posiada 16 filii
  • 2012 r. – dalsza rozbudowa powierzchni magazynowej
  • 2013 r. – Auto Partner SA posiada 38 filii

Dowiedz się więcej

Auto Partner S.A. na przestrzeni dwóch dekad
Auto Partner S.A. na przestrzeni dwóch dekad

Zakładając pierwszą niewielką hurtownię motoryzacyjną w Katowicach, Aleksander Górecki nie spodziewał się, że już za 20 lat będzie stał na czele Zarządu jednego z największych w Polsce dystrybutorów części zamiennych. W telegraficznym skrócie przedstawiamy historię firmy Auto Partner S.A. 20 lat minęło Tuż po otwarciu niewielkiej hurtowni motoryzacyjnej w 1993 r., właściciel zorientował się, że […]

20-lecie firmy Auto Partner S.A.
20-lecie firmy Auto Partner S.A.

Minęło 20 lat od daty założenia firmy Auto Partner SA. Dziś dystrybutor części zamiennych jest poważnym graczem na polskim rynku motoryzacyjnym. W obchodach rocznicy wezmą udział pracownicy firmy oraz jej najlepsi klienci. Maluch na części – czyli atrakcje obchodów 20-lecia Jednym z ulubionch powiedzeń prezesa firmy Auto Partner SA, Aleksandra Góreckiego, jest zdanie „Firma to […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 16 sierpnia 2013, 10:26 2 0

Życzę dalszych lat sukcesu.

Odpowiedz

Anonim, 16 sierpnia 2013, 11:44 0 0

moi drodzy przyjaciele z AP - tylko dlaczego tak zaniżacie ceny na rynku i nie chcecie więcej zarabiać??? :) mało biznesowe podejście:P

Odpowiedz

Anonim, 16 sierpnia 2013, 22:33 0 0

... :) bo konkurencja zaniża

Odpowiedz

Anonim, 19 sierpnia 2013, 8:08 0 0

kto fota - jej już nie ma. Wydeptujcie nowe ścieżki bo stare prowadzą nad przepaść.....

Odpowiedz

Anonim, 20 sierpnia 2013, 8:22 0 0

Liczymy na jeszcze lepsze ceny .pozdrawiam

Odpowiedz

Anonim, 20 sierpnia 2013, 17:51 0 0

Czcze gadanie. O cenach piszą tylko Ci, którzy zazdroszczą tak dobrego i przemyślanego rozwoju firmy Auto Partner.

Odpowiedz

Anonim, 21 sierpnia 2013, 21:28 0 0

Brawo ! kasują komentarze niewygodne dla manipulantów i kłamców których opisałam w drugim ogłoszeniu , jednak prawda w oczy kole, cenzura wiadomości dla Prezesa nadal na wysokim poziomie. Panie Prezesie dla niektórych Pańskich pracowników firma to już nie ludzie ............
Z całym szacunkiem dla Pana.

Odpowiedz

Anonim, 22 sierpnia 2013, 8:12 0 0

Ja uważam że bardzo dobrze, że jest Internet i sprzedają w super cenach, normalna legalna konkurencja. Masa części jest importowana z Niemiec, a skoro z tak to teoretycznie jeżeli ktoś jest sprytny to może sobie tam taniej kupić, do tego jeszcze marże dystrybutorów sklepów i warsztatów, a biedny Polski śmiertelnik musi kupować drożej, niż Niemiec z wielkim brzuchem lub Niemka z wielką inna częścią ciała. Niech żyje sprzedaż internetowa!!
Jeżeli ktoś pisze o robieniu "porządku" z tą sprzedażą to niech wraca do czasów komuny. Wtedy była jedna cena "państwowa". A nowy samochód był tańszy niż używany!!

Odpowiedz