Menu

Sędziszów

Filtry na warsztacie – najczęstsze problemy przy montażu

PZL Sędziszów to firma, która pozostaje w kontakcie z mechanikami. Wymiana informacji na tej płaszczyźnie przynosi korzyści obu stronom. Pozwala na wprowadzanie pewnych udoskonaleń na etapie produkcji, a także jest dobrą bazą podczas przygotowywania wskazówek montażowych oraz szkoleń dla kolejnych pokoleń mechaników.

Niezwykle ważna analiza – sprawdzanie stanu filtrów

Stan samochodu można nierzadko ocenić po… stanie filtrów. Taki „egzamin” da się przeprowadzić w warunkach warsztatowych, np. podczas okresowego przeglądu połączonego z wymianą oleju.

Antybakteryjne filtry kabinowe w ofercie PZL Sędziszów

Zakład PZL Sędziszów wprowadza do oferty antybakteryjne filtry kabinowe przeznaczone do układów wentylacji w samochodach osobowych i dostawczych. W filtrach z linii Silver Nano Protect zastosowano dwukompozytowy roztwór z cząstkami nano-srebra i nano-miedzi, który charakteryzuje się właściwościami antybakteryjnymi.

Nowe filtry powietrza w ofercie PZL Sędziszów

PZL Sędziszów poinformował o wprowadzeniu do oferty kolejnych zastosowań w gamie filtrów do samochodów osobowych. Tym razem są to filtry powietrza do pojazdów marek takich jak BMW, Jaguar, Land Rover, Skoda, Audi, Hyundai czy Volkswagen.

PZL Sędziszów właścicielem marki Battery Guru

Spółka PZL Sędziszów została właścicielem marki Battery Guru – polskiego producenta baterii litowo-jonowch. Oprócz produkcji baterii dla przemysłu, elektromobilności oraz ośrodków naukowych z całego świata, Battery Guru zajmuje się dystrybucją oraz serwisem baterii oraz ładowarek Li-On. Transakcja wpisuje się w długofalową perspektywę inwestycyjną i rozwojową PZL Sędziszów.

Polski producent filtrów wyprodukuje maseczki ochronne

Fabryka PZL Sędziszów dołącza do grona firm zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa COVID-19. Sędziszowski zakład znany z produkcji filtrów do samochodów i maszyn rolniczych wchodzi w kooperacje ze szwalniami, by technologię wytwarzania filtrów kabinowych zaadaptować do produkcji maseczek ochronnych z domieszką nano-srebra.

Pięciu polskich producentów wprowadza wspólną markę części

Pięciu polskich producentów części motoryzacyjnych zainicjowało powołanie wspólnej marki handlowej „PGM”. Podpisanie listu intencyjnego miało miejsce 7 października 2019 r. podczas Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce.

PZL Sędziszów przejmie czeską firmę Böhm Plast-Technik

PZL Sędziszów S.A. planuje zakupić 69% udziałów w czeskiej firmie Böhm Plast-Technik.

xx

x x

PZL Sędziszów to polski producent filtrów do zastosowań motoryzacyjnych i nie tylko. W gamie produktów przedsiębiorstwa znajdują się m.in. filtry powietrza, oleju, paliwa, kabiny oraz filtry hydrauliczne i oczyszczacze powietrza. Firma PZL Sędziszów dostarcza swoje produkty na rynek polski oraz wiele rynków zagranicznych. Posiada międzynarodowe certyfikaty i potwierdzenie spełniania normy IATF 16949:2016. Sędziszów posiada własny ośrodek badawczo-rozwojowy, w którym opracowywane są nowe produkty oraz udoskonalane te, które stanowią aktualną ofertę. W ostatnim czasie firma angażuje się w dodatkowe projekty spoza branży motoryzacyjnej, takie jak instalacje fotowoltaiczne. Więcej informacji na temat firmy PZL Sędziszów można znaleźć w powyższych artykułach.