Menu

Schaeffler Polska

Szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl: Pompy wody i inteligentne układy chłodzenia

Zapraszamy na szkolenie online, przygotowane dla naszych Czytelników przez firmę Schaeffler. Poprowadzi je ekspert techniczny firmy – Jerzy Horbaty.

Większy wymiar tylnej części wysprzęglika

Podczas wymiany elementów sprzęgieł konieczne jest zwrócenie uwagi na szczególne procedury montażu. Przykładem jest wysprzęglik o numerze 510017710, stosowany w pojazdach grupy Volkswagen i marki Ford. Tego elementu dotyczy film, przygotowany przez specjalistów z firmy Schaeffler.

Schaeffler i Bilstein rozwijają współpracę na portalu REPXPERT

Dział Automotive Aftermarket firmy Schaeffler i niemiecki producent amortyzatorów oraz sprężyn Bilstein rozszerzają swoją współpracę na portalu warsztatowym REPXPERT. Warsztaty w Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz Rumunii, będą teraz korzystać z kompleksowego spojrzenia na system podwozia.

Sprzęgła samonastawne SAC i TAC – jakie narzędzie do poprawnego montażu? [FILM]

Podczas montażu sprzęgła samonastawnego SAC (self adjusting clutch) oraz sprzegła TAC (travel adjusting clutch) należy korzystać ze specjalnego narzędzia. Kwestię tę wyjaśniają specjaliści firmy Schaeffler.

Kalendarz Inter Cars na rok 2023 – znamy szczegóły

Inter Cars opublikował pierwsze plansze odnoszące się do wyczekiwanej przez klientów publikacji. Kalendarz na 2023 rok jest już gotowy i niedługo trafi do mechaników i partnerów biznesowych dystrybutora.

Rozwiązania naprawcze do aut zelektryfikowanych od Schaeffler zaprezentowane na targach Automechanika 2022

Grupa Schaeffler na targach Automechanika 2022 we Frankfurcie zaprezentowała pełen przekrój swojej oferty, jednak szczególnie wiele miejsca poświęciła rozwiązaniom naprawczym do samochodów elektrycznych i hybrydowych. Firma chce przygotować warsztaty do obsługi tego typu pojazdów.

Schaeffler to jeden z największych europejskich dostawców części samochodowych, działających na rynkach OE oraz aftermarket. Jest właścicielem marek LuK, INA oraz FAG, pod którymi oferowane są m.in. części takie jak sprzęgła, pompy wspomagania kierownicy, przekładnie, mechanizmy różnicowe, elementy skrzyń biegów, łożyska czy różnego rodzaju zestawy naprawcze. Obszerny katalog części Schaeffler jest systematycznie poszerzany o kolejne referencje części do samochodów osobowych i ciężarowych. Schaeffler jest jednym ze światowych specjalistów w dziedzinie rozrządów, skrzyń biegów oraz technologii związanych z kołami jezdnymi. Jest autorem nowoczesnych platform jezdnych, przeznaczonych do samochodów nowej generacji – elektrycznych i autonomicznych. Więcej o innowacjach Schaeffler oraz bieżącej ofercie firmy można przeczytać w artykułach z tej kategorii.