Menu

Rozruszniki

Nowa siedziba AS-PL UK Ltd. w Liverpoolu

Wkrótce po otwarciu nowego magazynu w hiszpańskiej Walencji, firma AS-PL ogłosiła otwarcie nowoczesnego magazynu w Liverpoolu. To kolejna po Turynie i Walencji siedziba nowego zagranicznego oddziału firmy. AS-PL UK Ltd., który od 2017 roku miał swoją siedzibę w Londynie, przenosi się do całkowicie nowej hali o powierzchni 1000 m2.

Nowości w ofercie HC-CARGO

W nowym roku do oferty HC-CARGO trafiło sporo nowości. W tym alternator do Land Rovera czy regulator prędkości nawiewu do Mercedesa. Poniżej lista wszystkich nowości.

DENSO opracowało zintegrowany rozrusznik-alternator (ISG)

Opracowany przez DENSO zintegrowany rozrusznik-alternator wytwarza energię elektryczną za pomocą silnika, a zastosowana w nim zastrzeżona technologia nawijania cewek zwiększa wydajność i zmniejsza zużycie paliwa.

Jakie alternatory i rozruszniki stosuje się w hybrydach?

Samochody z hybrydowymi układami napędowymi po raz pierwszy pojawiły się jako eksperymentalne egzemplarze już na początku XX wieku. Obecnie oferta pojazdów hybrydowych z różnymi jednostkami napędowymi jest bardzo duża. Ich silniki różnią się w aspekcie posiadania i roli alternatorów i rozruszników.

Szkolenie online na temat budowy i eksploatacji rozrusznika dla Czytelników MotoFocus.pl – AKTUALIZACJA

Zapraszamy na szkolenie online, przygotowane dla naszych Czytelników przez firmę MAHLE. Poprowadzi je Jacek Jakimow, specjalista techniczny firmy.

Akumulator się rozładowuje – przyczyny i objawy

Problemy z akumulatorem mogą zdarzyć się zawsze i nagle – wystarczy przez nieuwagę zostawić włączone wewnątrz pojazdu światło. Bywają też sytuacje awaryjne, które można było przewidzieć poprzez obserwację swojego auta. 

AS-PL na targach AutoTrade Expo i Equip Auto

Firma AS-PL wzięła udział w kolejnych dwóch imprezach targowych AutoTrade Expo i Equip Auto.

BorgWarner i plany firmy na najbliższą przyszłość – wnioski z konferencji targowej

Firma BorgWarner obecna jest w 22 krajach na świecie, a w jej skład wchodzą tak znane marki jak Delphi Technologies, Delco Remy, Beru i Wahler. Podczas targów Automechanika we Frankfurcie na swoim stoisku producent części motoryzacyjnych przygotował krótką konferencję prasową. Była to dobra okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami motoryzacyjnymi, które w najbliższych latach […]

Volkswagen Passat 1.9 TDI – wymiana Sprzęgła

Volkswagen Passat – wszechstronny i duży samochód rodzinny – został wprowadzony na rynek w roku 1973 i obecnie dostępna jest jego ósma generacja. Ten bardzo popularny na wielu rynkach model wykorzystuje bardzo dużą ilość wspólnych podzespołów z grupy Volkswagen/Audi i jest doskonale znany mechanikom.

To od tego prostego w budowie urządzenia elektrycznego zależy bezpośrednio proces uruchamiania silnika pojazdu. We współczesnej motoryzacji stosowane są rozruszniki będące silnikami elektrycznymi wyposażonymi w mechanizm sprzęgający, popularnie zwany bendiksem. W tej kategorii dowiesz się, jakie są najczęstsze objawy awarii rozrusznika, jaki jest jego schemat oraz kiedy możliwa jest jego regeneracja? Poznasz także ofertę niezależnego rynku części zamiennych w sektorze rozruszników.