Menu

Renault

Najczęstsze usterki Renault Megane IV – co sprawdzić przed zakupem, co wymienić po?

Renault Megane czwartej generacji zdecydowanie może trafiać w gusta, czego nie można powiedzieć o nijakim poprzedniku. Megane IV weszło w segment kompaktów z całą masą nowoczesnych rozwiązań, które pod względem serwisowym mogą się okazać kłopotliwe.

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce po 10 miesiącach roku 2022

Rejestracje nowych samochodów osobowych i dostawczych w ostatnich dwóch miesiącach przełamały notowany od dłuższego czasu trend spadkowy. Do wyników sprzedaży z czasów przedpandemicznych wciąż jednak jeszcze bardzo daleko.

Demontaż silnika 1.6 DCi i sprawdzenie głowicy cylindrów [FILM]

W kolejnym filmie instruktażowym, przygotowanym przez firmę Elring zaprezentowano demontaż elementów silnika diesla 1.6 DCi produkcji Renault, montowanego także w samochodach marki Mercedes-Benz.

TEXA poszerza zintegrowaną funkcję odblokowania SGW w IDC5

TEXA poszerza funkcjonalność odblokowania bramek gateway zintegrowaną z IDC5, obejmując nią większą liczbę producentów pojazdów.

Samochody, których marek są najprostsze w naprawach? Ankieta.

Mechanicy, pracujący w warsztatach niezależnych przeważnie muszą radzić sobie z naprawami aut niemal wszystkich marek. Bez wątpienia większość z nich ma jednak swoje preferencje i reaguje w taki czy inny sposób na stojące na podjeździe auta marki X czy Y. Które auta sprawiają najmniej problemów pod względem dostępu do podzespołów, jakości śrub, mocowań itp.? Pytamy […]

Ile używanych aut z Polski trafiło na Ukrainę? Ten trend został już zatrzymany.

Ukraińcy wyczyścili polski rynek z kilkudziesięciu tysięcy samochodów używanych i to w bardzo krótkim czasie, co spotęgowało wzrost cen starszych pojazdów. Ukraiński apetyt na używane auta został najpierw uwolniony, a potem nagle zastopowany. Przez rząd.

Jak wymienić łańcuch rozrządu? [FILM]

Firma Elring przygotowała film instruktażowy, w którym zaprezentowano krok po kroku proces wymiany łańcucha rozrządu w silniku Renault.

Renault sprzedaje biznes w Rosji. Nabywca to Federacja Rosyjska.

Francuski koncern Renault pozbywa się rosyjskiej części swojego biznesu. Oficjalnie powodem sprzedaży aktywów i udziałów są trudności powodowane przez sankcje gospodarcze na Rosję. Część komentatorów uważa, że przejęcie biznesu przez państwo jest w praktyce nacjonalizacją.

Producenci samochodów bojkotują Rosję…, ale nie Renault – AKTUALIZACJA

Wszyscy liczący się producenci samochodów, działający na rynku rosyjskim, w reakcji na wybuch wojny ogłosili zerwanie lub zawieszenie współpracy z tym krajem. Niestety nie w przypadku każdego z nich była to decyzja stała. Francuski koncern Renault ogłosił wznowienie produkcji w swojej moskiewskiej fabryce, ale szybko zrewidował tę decyzję.

Branża motoryzacyjna w cieniu wojny

Na Ukrainie rozgrywa się straszliwy dramat, który wstrząsnął opinią publiczną na całym świecie. Wydarzenia na Wschodzie mają również wpływ na europejską gospodarkę, w tym branżę motoryzacyjną. Przerwane lub ograniczone zostaną łańcuchy dostaw i to w kilku wymiarach – informuje Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.