Menu

PZPM

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w I kwartale 2023 r.

Poznaliśmy dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów dotyczące rejestracji nowych samochodów dostawczych i osobowych o DMC poniżej 3.5 tony. Czy chętnie kupowane są samochody z napędem elektrycznym i hybrydowym? Jaka marka jest najpopularniejsza na rodzimym rynku? Zapraszamy do zapoznania się z danymi.

Podsumowanie importu samochodów używanych w pierwszym kwartale 2023 r.

Kryzys spowodowany wojną i koronawirusem daje się we znaki na całym świecie. Najnowsze dane przynoszą promyk nadziei. Czy import używanych samochodów osobowych wróci do poziomów z 2021? W jakim wieku są najczęściej sprowadzane do Polski samochody osobowe?

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w 2022 r.

W minionym roku w Polsce mieliśmy do czynienia ze spadkiem liczby rejestracji nowych samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t.). Oznacza to, że delikatne odbicie rynku w 2021 r. były tylko chwilowe. Na wyniku zaważyły jednak problemy, z którymi rynek może się wkrótce uporać.

Postulaty branży motoryzacyjnej w pałacu prezydenckim

Tematem ostatniego posiedzenia Rady ds. Przedsiębiorczości, które odbyło się w pałacu prezydenckim była motoryzacja. Szefowie motoryzacyjnych organizacji branżowych omówili sytuację branży w czasach koronawirusa i przedstawili postulaty, które poprawiłyby sytuację firm z sektora automotive.

Przyszłość motoryzacji – wodór i autonomiczność?

Samochody wodorowe i autonomiczne nie są odległą przyszłością. To megatrendy, które mają szansę zmienić branżę motoryzacyjną w przeciągu kilkunastu najbliższych lat. Były to najważniejsze tematy rozmów podczas V edycji Konferencji „Motoryzacja-Przemysł-Nauka”.

Przemysł i nauka o przyszłości motoryzacji

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie ze Stowarzyszeniem Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego zorganizowało V edycję konferencji „Motoryzacja-Przemysł-Nauka”. Konferencja odbyła się 11 grudnia 2018 roku w gmachu MPiT. Uczestnicy mogli w tym roku wysłuchać prezentacji na temat napędów wodorowych oraz pojazdów autonomicznych.

Najważniejsze wydarzenie branży – relacja z XIII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego Warto przeczytać

Najważniejsze wydarzenie branży – relacja z XIII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego

Blisko 800 uczestników, 20 sesji tematycznych, prowadzonych przez 80 prelegentów. Każda kolejna edycja Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego bije rekordy poprzedniej.

Przyszłość rynku motoryzacyjnego wobec wyzwań ochrony środowiska

3 października 2018 roku Parlament Europejski w głosowaniu przyjął stanowisko nakazujące obniżenie emisji CO2 w motoryzacji o 20% w 2025 r. i 40% w 2030 r. Co więcej, producenci pojazdów będą musieli zapewnić, że udział samochodów zero- i niskoemisyjnych (emitujących mniej niż 50 g CO2 na kilometr) wyniesie 20% sprzedaży nowych pojazdów do 2025 r. […]

Zarezerwuj swój czas na najważniejszy Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego

Na początku listopada w Warszawie spotkają się przedstawiciele najważniejszych organizacji i firm związanych z branżą motoryzacyjną, a także branżowi eksperci, politycy oraz środowiska naukowe i akademickie. Kolejna, XIII już edycja Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, organizowanego z inicjatywy SDCM, zapowiada się jeszcze ciekawiej i z pewnością zaskoczy różnorodnością poruszanych zagadnień.

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w 2017 r. – znów rekord

Bardzo wysoki bilans sprzedaży nowych samochodów w roku 2016 wydawał się trudny do przebicia w kolejnych dwunastu miesiącach. Rynek wciąż jednak dynamicznie rośnie, w 2017 r. rekord znów został poprawiony.

PZPM, czyli Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego jest największą w Polsce organizacją, zrzeszającą producentów samochodów, motocykli, skuterów i nadwozi oraz ich przedstawicieli (importerów, dealerów, serwisy). Organizacja zajmuje się kontaktem z organami administracji publicznej, mediami, związkami zawodowymi i innymi organizacjami branżowymi (polskimi i światowymi), reprezentując interesy swoich członków. PZPM bierze aktywny udział w inicjowaniu zmian legislacyjnych czy opiniowaniu projektów ustaw, dotyczących branży motoryzacyjnej. PZPM jest członkiem stowarzyszeń ACEA, ACEM oraz CLCCR, za których pośrednictwem bierze udział w konferencjach i debatach, organizowanych na szczeblu unijnym. PZPM funkcjonuje od 1992 r., początkowo pod nazwą Stowarzyszenie Oficjalnych Importerów Samochodów. Więcej informacji na temat działalności PZPM znajdziesz w tej kategorii artykułów.