Uczniowie klas 1 Theta i 3 Alpha ze Szkoły Podstawowej im. Alberta Einsteina w Nowym Dworze Mazowieckim odwiedzili główną siedzibę Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim. Wizyta edukacyjna była częścią projektu mającego na celu przybliżenie najmłodszym specyfiki pracy w branży aftermarket oraz zainspirowanie ich do odkrywania świata nowoczesnych technologii motoryzacyjnych.
Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili centrum szkoleniowe Inter Cars oraz hale, w których na co dzień pracują specjaliści firmy. Młodzież mogła zobaczyć sale konferencyjne, połączyć się z pracownikami różnych działów oraz poznać różnorodność stanowisk funkcjonujących w branży motoryzacyjnej – od diagnostów, przez logistyków, po specjalistów ds. nowych technologii.
Szczególne zainteresowanie wzbudziły prezentacje nowoczesnych narzędzi i urządzeń diagnostycznych, m.in. kamer do ustawiania geometrii kół, sprzętu do pomiaru ciśnienia czy testerów poziomu naładowania akumulatorów. Dużo emocji przyniosła także możliwość obejrzenia z bliska samochodu hybrydowego oraz sprzętu wyposażenia warsztatowego.
– Jako nauczyciel miałam przyjemność uczestniczyć wraz z dwiema klasami w wycieczce do Inter Cars. Wycieczka była niezwykle inspirująca, pełna ciekawostek i praktycznej wiedzy. To doświadczenie z pewnością pozostanie z nami na długo i być może dla niektórych stanie się pierwszym krokiem w stronę przyszłej ścieżki zawodowej. – powiedziała Martyna Sękowska, opiekunka wyprawy.
– Chcemy, aby młodzi ludzie jak najwcześniej mogli zobaczyć, jak wygląda nowoczesna motoryzacja od środka. Branża aftermarket to dziś zaawansowane technologie, innowacyjne narzędzia i szerokie możliwości rozwoju. Taka wizyta pozwala dzieciom zrozumieć, że technika to nie tylko teoria z podręcznika. To pasjonujący, dynamiczny świat, w którym w przyszłości mogą znaleźć swoje miejsce – podkreślił Marek Skałbania, Menedżer ds. Szkoleń w Inter Cars, odpowiedzialny za organizację wydarzenia.
Wizyta zakończyła się wspólną rozmową, podsumowaniem zdobytych doświadczeń oraz zachętą do dalszego zgłębiania wiedzy technicznej. Inter Cars zapowiada kontynuację programu edukacyjnego i kolejne spotkania z młodzieżą szkolną.




Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.
Marek ICSA, 10 grudnia 2025, 14:39 0 0
Wspaniale dziękujemy za publikacje :)
Odpowiedz