Nowa maszyna do czyszczenia filtrów DPF od Delphi Technologies

9 grudnia 2019, 12:02

Delphi Technologies wprowadza na rynek urządzenie Hartridge DPF200 Master. Będzie to najnowsze uzupełnienie z popularnej gamy urządzeń do czyszczenia filtrów DPF – szybsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze niż inne rozwiązania czyszczące, takie jak detergenty.

– Wraz z rosnącą liczbą pojazdów wyposażonych w filtry cząstek stałych, rośnie zapotrzebowanie na usługi czyszczenia filtrów. W samej tylko Europie użytkowanych jest ponad 60 mln pojazdów osobowych i dostawczych wyposażonych w filtry DPF, które będą wymagały obsługi. Jest to szansa na zwiększenie zakresu operacji wykonywanych przez warsztaty posiadające odpowiedni sprzętem – wyjaśnia Lee Jacobs, dyrektor ds. globalnej strategii i produktów technicznych w firmie Hartridge.

Łatwe w użyciu oprogramowanie zainstalowane w maszynie DPF200 Master firmy Hartridge, automatycznie realizuje testowanie przepływu i etapy diagnostyczne wykrywania uszkodzonych komórek (failed cell). Dzięki temu uszkodzony filtr można zidentyfikować przed czyszczeniem – pozwala to uniknąć niepotrzebnego marnowania czasu. Wykorzystując opatentowany dwukierunkowy proces pneumatycznego czyszczenia na sucho, który impulsowo tłoczy duże ilości sprężonego powietrza na obu końcach filtra, nowe urządzenie jest szybsze i bezpieczniejsze niż alternatywne rozwiązania dostępne na rynku.

– Czyszczenie filtrów DPF przy użyciu detergentów grozi usunięciem niezbędnych powłok z materiału filtracyjnego wewnątrz filtra, co może szkodzić środowisku naturalnemu. Z kolei wymuszona regeneracja filtra zamontowanego w pojeździe to długotrwała procedura i nie zawsze skuteczna – podkreśla Lee Jacobs. – Dzięki Hartridge DPF200 Master kierowcy mogą w ciągu godziny wrócić na drogę z w pełni funkcjonującym, oczyszczonym filtrem, oszczędzając tym samym cenny czas i pieniądze. Oznacza to również, że warsztaty mogą czyścić dużą ilość filtrów każdego dnia, generując wysokie marże i jednocześnie oferując wysokiej jakości obsługę swoim klientom. Typowy warsztat wykonujący diagnostykę i czyszczenie tylko czterech filtrów tygodniowo może uzyskać zwrot z inwestycji w urządzenie DPF200 Master w ciągu mniej niż dwóch lat*.

Model DPF200 Master został zaprojektowany do użytku wraz z maszyną DPF300 Master Series w celu zapewnienia kompleksowych usług czyszczenia filtrów DPF w samochodach osobowych oraz dostawczych.

Więcej informacji na temat produktów do czyszczenia filtrów DPF firmy Hartridge można znaleźć na stronie www.hartridge.com

*Wartość oparta na typowych wskaźnikach pracy w brytyjskich warsztatach i średnim 20-minutowym cyklu czyszczenia. Aby uzyskać więcej informacji, można kontaktować się pod adresem: sales@hartridge.com  

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

motoregenerator, 11 stycznia 2020, 15:03 0 0

Hmm. Ciekawy jestem ceny takiej maszyny. Przydałby się jakiś filmik pokazujący możliwości i zasadę działania. Na naszym rodzimym rynku są już przecież tego typu maszyny i firmy które w ten sposób regenerują /czyszczą filtry DPF

Odpowiedz