Szósty zakład UFI Filters w Chinach

13 sierpnia 2019, 13:42

Firma UFI Filters uruchomiła kolejny zakład w Chinach, w Parku Przemysłowym
Chongqing, w południowo-zachodniej części kraju.

W ramach globalnej strategii firmy nowy zakład ma służyć dynamicznie rozwijającemu się ośrodkowi przemysłowemu w regionie Liangjiang. UFI Filters zainwestowało łącznie 25 milionów euro w fabrykę o powierzchni 17 tys. m2, w której prawie 14 tys. m2 zostanie
wykorzystanych do produkcji systemów filtrujących dla lokalnych producentów oryginalnego wyposażenia. Zakład w Chongqing przyniesie regionowi zatrudnienie dla ponad 200 pracowników.

Obecnie UFI Filters posiada sześć zakładów przemysłowych, z czego cztery są zlokalizowane w rejonie Szanghaju, łącznie z kluczowym ośrodkiem badawczo rozwojowym. Nowa fabryka będzie produkowała pełną gamę filtrów paliwa, oleju, do CNG i LPG, jak również filtrów powietrza, systemów ssawnych i filtrów kabinowych dla samochodów osobowych, ciężarowych i do innych zastosowań.

– Myślenie globalne i działanie na poziomie lokalnym jest podstawową zasadą w strategii naszej Grupy, polegającej na wspieraniu klientów w ich wysiłkach produkcyjnych. Otwarcie zakładu w Chongqing potwierdza naszą pozycję na rynku chińskim, a także wychodzi naprzeciw potrzebom producentów oryginalnego wyposażenia w południowo-zachodnim rejonie kraju poprzez wdrożenie strategii dostawy just-in-time. Nasz rozwój jest również kamieniem milowym dla Belt and Road Inititative, inicjatywy rządu chińskiego mającej na celu rozwój infrastruktury i wzrost inwestycji przy wsparciu 152 krajów i organizacji międzynarodowych. Umowa między Włochami i Chinami podpisana na początku roku podkreśliła znacznie, jakie dla tych krajów mają działania na rzecz budowania wzajemnych kontaktów i wzmacniania współpracy. – powiedział Giorgio Girondi, prezes UFI Filters Group.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!