Spółki koncernu ZF pod wspólnym szyldem

, 30 września 2011, 9:41

Od 1 sierpnia br. większość spółek koncernu ZF działa pod wspólną nazwą. Od końca września 2011 zmiana dotyczy również rynku polskiego. Pełna oficjalna nazwa polskiego oddziału firmy to obecnie „ZF Friedrichshafen AG SA Przedstawicielstwo w Polsce”.

Grupa ZF połączyła swoje istniejące spółki zależne (łącznie 12 podmiotów, w tym m.in. ZF Sachs AG i ZF Lemförder GmbH) w cztery nowe dywizje biznesowe, zajmujące się technologiami układu napędowego i zawieszenia, rozwiązaniami dla pojazdów ciężarowych oraz przemysłu. Dodatkowo, w nowej strukturze wyróżnione zostały: ZF Services (sprzedaż i serwis produktów koncernu) oraz ZF Lenksysteme (przedsięwzięcie joint venture, w którym po 50% udziałów posiadają ZF Friedrichshafen AG oraz Robert Bosch GmbH, zajmujące się produkcją układów kierowniczych). Ogół ww. firm od 1 sierpnia działa pod nazwą ZF Friedrichshafen AG.

"Przyjęcie wspólnej nazwy to ważny moment w procesie reorganizacji i tworzenia nowoczesnej struktury koncernu ZF. Nasi klienci mogą od teraz w pełni korzystać z szerokiego asortymentu produktów dostępnych z jednego źródła oraz z jeszcze sprawniejszej obsługi przed- i posprzedażowej” – powiedział Hans-Georg Härter, Dyrektor Zarządzający ZF.

„Wprowadzone zmiany będą miały też pozytywny wpływ  na współpracę wewnątrz koncernu, między poszczególnymi zakładami. Warto dodać, że nazwy znanych  na całym świecie marek ZF, takich jak Sachs, czy Lemförder będą stosowane w dalszym ciągu” – zaznaczył Stefan Sommer, Członek Zarządu ZF nadzorujący reorganizację.

Zmiana nazwy i struktury firmy nie wpływa na funkcjonowanie i kontakty biznesowe istniejącego dotychczas Przedstawicielstwa  ZF Services w Polsce. 

 

Dowiedz się więcej

Servotronic – historia układów kierowniczych ze wspomaganiem
Servotronic – historia układów kierowniczych ze wspomaganiem

Mija właśnie 25 lat od chwili, w której koncern ZF wypuścił na rynek swój pierwszy układ kierowniczy ze wspomaganiem, uwzględniający prędkość poruszania się pojazdu – ZF Servotronic. W ciągu ćwierćwiecza, firma wyprodukowała 12 milionów takich układów. Obecnie, wytwarzane przez firmę ZF Lenksysteme GmbH, w której po 50% udziałów posiadają ZF Friedrichshafen AG oraz Robert Bosch […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!