Mniejsze drgania robocze dzięki nowym częściom w palecie ContiTech

26 sierpnia 2011, 13:59

Nic nie działa dobrze bez skutecznego tłumienia. ContiTech rozszerza paletę oferowanych części zamiennych o jednokierunkowe sprzęgła alternatorów (OAP), wysprzęglacze alternatorów (OAD) oraz tłumiki drgań skrętnych (TSD) i wysprzęglone tłumiki drgań skrętnych (eTSD). Wszystkie są idealnie dopasowane do żebrowanych pasków klinowych koncernu.

Powyższe części niwelują drgania robocze w w agregatach zasilania dodatkowego, wydłużają żywotność napędu pasowego i chronią przed awarią grożącą uszkodzeniem układu sterowniczego.

W przypadku wystąpienia wibracji żebrowanego paska klinowego lub pojawienia się dźwięków takich jak świsty czy zgrzytanie, ContiTech zaleca sprawdzenie wszystkich części systemu napędowego, czyli TSD/eTSD i OAP/OAD.

– „Dzięki rozszerzeniu palety produktów warsztaty mogą teraz nabywać wszystkie części w ContiTech korzystając z jakości i serwisu oferowanego przez markowego producenta” – powiedział Marcus Pirsch z ContiTech.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Koła pasowe z tłumikiem drgań skrętnych
Koła pasowe z tłumikiem drgań skrętnych

We współczesnych silnikach występuje zwiększony poziom wibracji skrętnych na wale korbowym. Szczególnie dotyczy to silników wysokoprężnych, w których dokonano modyfikacji mających na celu spełnianie norm Euro 4, 5, 6. Wibracje te wynikacją częściowo z większych sił oddziaływujących na wale i maja wpływ na nierównomieną prędkość obrotową koła pasowego na wale. Wibracje skrętne przyczyniają się do […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!