Castrol partnerem strategicznym sieci Q Service

, 28 czerwca 2019, 9:03

W sieciach warsztatowych należących do Inter Cars, w ciągu najbliższych pięciu lat dojdzie do niemałej rewolucji. Nawiązanie ścisłej współpracy z marką Castrol zapowiada nadejście szeroko zakrojonej akcji rebrandingu. Nowa sieć serwisowa powstała pod nazwą Q Service Castrol. Pierwsze punkty w nowej odsłonie już funkcjonują.

Ewolucja marki Q Service oznacza zmiany. Pierwszą i najważniejszą będzie wprowadzenie nowej identyfikacji wizualnej. Ta ma być bardziej przyjazna dla klientów. Koncept wizualny zawiera połączenie 3 brandów: Q Service, Castrol oraz niezależnego warsztatu, ponieważ przeważnie jest to także marka, która ma swoich klientów i jest rozpoznawalna w skali lokalnej. Zmieni się również wygląd samych obiektów – nowe elementy identyfikacji wizualnej jak szyldy, tablice informacyjne, piktogramy.

Elementy oferty dla warsztatu w ramach rebrandingu:

  • Pełne oznakowanie warsztatu
  • Szkolenia
  • Reklama, promocja brandu (B2B, B2C)
  • Odzież robocza
  • Preferencyjne warunki handlowe
  • Wsparcie techniczne i prawne
  • Materiały ekspozycyjne, rekomendacyjne

W Inter Cars jest blisko 1000 warsztatów, które są zrzeszone w sieciach Q Service, Perfect Service, Q Service Premium. Flagową marką będzie Q Service Castrol, natomiast pozostałe marki mają być poddane rebrandingowi w ciągu najbliższych 5 lat. Dystrybutor daje sobie czas na dostosowanie obecnych sieci do standardów Q Service Castrol, który jest zarezerwowany na przeprowadzenie audytów, przedstawienie możliwości nowej marki i wprowadzenie zmian takich jak np. poszerzenie zakresu usług.

– Według niezależnych badań, Castrol to marka olejów, która jest najbardziej rozpoznawalna w Polsce. Wspólnie od wielu lat realizujemy ciekawe i przełomowe projekty. Nawiązanie tej współpracy to ogromne wsparcie dla naszych warsztatów w budowaniu profesjonalnego wizerunku niezależnych warsztatów sieciowych. W tym momencie razem stworzyliśmy najlepszą ofertę dla właścicieli serwisów i to z myślą o nich, zamierzamy kontynuować ekspansję w celu dalszej dominacji rynku – mówił Wojciech Twaróg, Członek Zarządu Inter Cars SA.

Nie oznacza to jednak, że w serwisach w nowej oprawie nie będzie można używać środków smarnych od innych producentów. Jeśli klient warsztatu zdecyduje się na zastosowanie konkretnych marek części bądź olejów, to ten warunek zostanie spełniony, natomiast rekomendowaną marką olejową będzie Castrol.

Jeżeli warsztat zrzeszony, w którejś z sieci Inter Cars, nie będzie chciał korzystać z produktów firmy Castrol, to po upływie 5 lat, jest możliwość powstania Q Service bez żadnej marki olejowej.

Do końca 2019 roku ma zostać otwartych blisko 200 warsztatów w nowej odsłonie.

– Cieszy mnie ogromnie, że mogliśmy podpisać umowę o współpracy pomiędzy siecią Q Service, a firmą Castrol. Inter Cars jest naszym największym, strategicznym dystrybutorem nie tylko w Polsce, ale również w Europie Środkowo-Wschodniej. To wydarzenie jest milowym krokiem otwierającym drogę do budowy sieci warsztatów niezależnych Q Service Castrol. Jestem przekonany, że będzie to najlepsza sieć serwisów w Polsce, a warsztaty w niej zrzeszone zyskując znaną i cenioną markę, poprawią znacząco konkurencyjność wobec innych warsztatów – mówił Piotr Sokołowski, dyrektor sprzedaży Castrol w Europie Centralnej i Wschodniej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Belak, 28 czerwca 2019, 12:11 0 0

1000 warsztatów tylko mają po tylu latach.
Popatrzcie na serwisy profiauto, to się nazywa budowanie sieci. Mają super ludzi i super rzeczy dla warsztatów i robią to bez castrola na którym nie zarobisz bo w makro detalista kupi taniej.

Odpowiedz

phmoto, 1 lipca 2019, 10:58 10 -5

Czyli kupuj tylko Castrol w mega ilościach. Dodatkowo 2x w roku trzeba zatowarować się w akumulatory 4max. Ogólnie IC musi stać się twoją religią...
Cześć założeń tej "nowej" koncepcji warsztatu jest jak dla mnie żywcem zdarta z OK SERWIS od IT, które wcześniej wyznaczyło ścieżkę w obsłudze premium.

Odpowiedz

dwarf, 13 lipca 2019, 12:26 1 0

nic nie musisz......

Odpowiedz

Krzysztof, 2 lipca 2019, 19:59 2 0

Castrol, Castrolem, a moja firma jest moim dziełem. Na temat "tej" firmy olejowej mam swoje zdanie i po niefajnych doświadczeniach wekslowych nikt go juz nie zmieni.

Odpowiedz

Rafał M, 11 lipca 2019, 0:11 1 0

Brałeś hajs i miałeś spłacić olejem. A tu psikus :/

Odpowiedz

Masters, 4 lipca 2019, 11:26 1 -4

OK, to już wiem gdzie nie jechać na wymianę oleju.

Odpowiedz

Auto P, 5 lipca 2019, 12:47 2 -1

Panowie , proszę nie pisać bzdur

Odpowiedz

Anonim, 7 lipca 2019, 22:28 0 0

Pełne oznakowanie warsztatu
Szkolenia
Reklama, promocja brandu (B2B, B2C)
Odzież robocza
Preferencyjne warunki handlowe
Wsparcie techniczne i prawne
Materiały ekspozycyjne, rekomendacyjne WIELKIE PIERDU PIERDU Inter Carsu za to wszystko musimy zapłacić jako obecne Q serwisy Audyty to wielki śmiech co wymyslili jakie chcą standarty zrobić Szkolenia,ubrania za frii ? Idiotów mechaników z nas robią Obecne warsztaty Q nie dajmy się Kupując mniej w ic zorientują się żeby z nami tak nie pogrywać jawne wyciąganie kasy !!!!!

Odpowiedz

Kujaw, 7 lipca 2019, 22:40 2 -2

Już kujawski lepszy

Odpowiedz