Dział Power Solutions firmy Johnson Controls to teraz Clarios

, 7 maja 2019, 7:50

Clarios, poprzednio Johnson Controls Power Solutions, 1 maja rozpoczął działalność jako nowy podmiot. Dział został nabyty przez Brookfield Business Partners i działa jako globalna spółka specjalizująca się w magazynowaniu energii, generująca ponad 8 mld dol. przychodów.

Johnson Controls Power Solutions -> Clarios

Clarios (poprzednio Johnson Controls Power Solutions) jest właścicielem m.in. doskonale znanej na polskim rynku marki akumulatorów VARTA. Zatrudnia ponad 16 000 pracowników, dysponuje 56 zakładami na całym świecie i ma 130 lat doświadczenia w branży. Firma zamierza umacniać się na pozycji lidera w dziedzinie technologii akumulatorów samochodowych – obecnie odpowiada za jedną trzecią rocznej produkcji całej branży. Jednocześnie intensywnie poszukuje sposobów na spełnienie zapotrzebowania na technologie przyszłości.

– Wizją Clarios jest przyspieszanie postępu poprzez tworzenie najbardziej inteligentnych rozwiązań do przechowywania energii z korzyścią dla ludzi, firm i planety – powiedział Joe Walicki, prezes Clarios. – Jako globalny lider, którego produkty są używane w praktycznie wszystkich rodzajach pojazdów, od konwencjonalnych do w pełni elektrycznych, będziemy mogli wykorzystać trendy rynkowe, w tym przejście na pojazdy elektryczne i autonomiczne, które wzmacnia kluczową rolę baterii i zwiększa zapotrzebowanie na bardziej zaawansowane akumulatory. Jako spółka należąca do Brookfield, odniesiemy większe korzyści z tych narastających trendów i będziemy mogli działać z większym skupieniem i efektywnością.

Clarios będzie nadal dostarczać produkty i usługi czołowym światowym producentom pojazdów i dystrybutorom części. Technologie akumulatorowe stają się coraz ważniejsze, ponieważ współczesne pojazdy zawierają ponad sto urządzeń elektrycznych, które wspierają systemy mechaniczne oraz spełniają wymagania konsumentów w zakresie bezpieczeństwa, ekonomii paliwowej, komfortu i ekologii. Ponadto, za sprawą rosnącej popularności pojazdów autonomicznych, zaawansowane środki bezpieczeństwa nabiorą jeszcze większego znaczenia, co będzie wymagało sprawdzonego, niezawodnego rozwiązania do przechowywania energii.

Firma zachowa swoje globalne zasoby produkcyjne i operacyjne, w tym korporacyjną centralę w Glendale w stanie Wisconsin.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!