Zmiany to nasza tradycja – 175 lat bilstein group

, 27 marca 2019, 23:59

Działająca w ramach bilstein group firma Ferdinand Bilstein GmbH + Co KG jest znana jako wiodący dostawca i producent części zamiennych do samochodów osobowych i użytkowych. Jednakże początki niemieckiej spółki mają korzenie w innej dziedzinie.

Przeszłość vs. dzisiaj: własna produkcja pozostaje ważnym elementem działalności biznesowej bilstein group.

Gdy w roku 1844 została założona firma Ferdinand Bilstein, konie były ciągle preferowanym środkiem transportu. W tym roku to rodzinne przedsiębiorstwo obchodzi 175-tą rocznicę istnienia.

W roku 1844 kupiec Ferdinand Daniel Bilstein założył firmę “Ferdinand Bilstein”. Będąca filią kuźnia produkowała narzędzia i wyposażenie z dziedziny przemysłu żelaznego, np. wiertła, pilniki, łańcuchy i zawiasy. W roku 1921 produkcja skupiła się na częściach zamiennych do samochodów oraz na sworzniach resorów. Dwa lata później w biurze patentowym została zarejestrowana marka „febi”.

Firma bilstein group została założona w roku 1844 w budynku stojącym do dnia dzisiejszego.

Własna produkcja

W celu zaspokojenia rosnącego popytu od lat 70-tych szóste pokolenie właścicieli stopniowo poszerzało asortyment o produkty dostarczane przez innych producentów. Obecnie oferta obejmuje ponad 60 000 różnych części zamiennych. Niemniej jednak własna produkcja nadal pozostaje ważnym elementem strategii biznesowej bilstein group. W roku 2017 została otwarta całkowicie nowa hala produkcyjna.

W 175-tym roku swojego istnienia firma ponownie określiła przeobraziła się i rozwinęła nowe rynki.

– Jesteśmy dumni z naszej historii, która jest częścią naszej tożsamości – mówi Jan Siekermann, Dyrektor Zarządzający Grupy. – Jednocześnie ciągle musimy się zmieniać w celu utrzymania naszej strategii jako wiodącej firmy na niezależnym aftermarkecie.

Przeszłość vs. dzisiaj: własna produkcja pozostaje ważnym elementem działalności biznesowej bilstein group.
Artykuł sponsorowany bilstein group

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!