Polski producent rozda szkołom 100 akumulatorów

, 14 listopada 2018, 14:21

100 biało-czerwonych akumulatorów dla szkół to akcja, którą z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uruchomiła firma AUTOPART. Postanowiliśmy sprawdzić jakie jeszcze działania, mające na celu wsparcie kadr przyszłych pracowników, podejmuje polski producent.

Polskie akumulatory dla polskich szkół

100 biało-czerwonych akumulatorów samochodowych AUTOPART trafi do szkół średnich technicznych z całego kraju. Akumulatory zostaną wyprodukowane w fabryce w Mielcu dokładnie w listopadzie 2018 roku. Produkty posłużą szkołom w celach dydaktycznych, stanowiąc element wyposażenia pracowni mechanicznych czy szkolnych warsztatów.

W pakiecie znajdą się także inne materiały edukacyjne:

– Do każdego biało-czerwonego akumulatora dołączymy pakiet ulotek informacyjnych o produktach, schemat budowy akumulatora, który można powiesić na ścianie szkolnego warsztatu, a także informacje o recyklingu, które są nieodłącznym elementem naszej komunikacji. – mówi Agnieszka Włoszczyna, rzecznik prasowy AUTOPART.

Zapytaliśmy producenta czy, poza akcją związaną z jubileuszem, na co dzień wspiera edukację młodego pokolenia techników i mechaników.

– Drzwi naszej fabryki są dla młodych ludzi zawsze otwarte – organizujemy spotkania, podczas których młodzież powyżej 16 roku życia zwiedza zakład produkcyjny. Przedstawiamy firmę, edukujemy w zakresie recyklingu. Sami także chętnie odwiedzamy pobliskie szkoły techniczne, bierzemy udział w targach pracy, organizujemy także praktyki zawodowe. Do dyspozycji młodzieży jest zawsze nasz doradca personalny. Jesteśmy otwarci na różne możliwości współpracy. – mówi Agnieszka Włoszczyna.

Firma współpracuje ze szkołami średnimi i uczelniami w zakresie organizacji obowiązkowych praktyk zawodowych i staży. Najlepsi otrzymują propozycję zatrudnienia.

– Zależy nam na wykwalifikowanej kadrze, która przychodząc do pierwszej pracy ma nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także aktywnie współpracuje. – mówi rzecznik AUTOPART.

Tego typu podejście do edukacji młodzieży jest odpowiedzią firmy na problemy, z którymi boryka się obecnie rynek motoryzacyjny. Chodzi oczywiście o trudności w znalezieniu wykwalifikowanych pracowników. W kwestiach związanych z zatrudnieniem podejmowane są także inne działania:

– AUTOPART ma swoją siedzibę w Mielcu, przy Specjalnej Strefie Ekonomicznej, gdzie znajduje się kilka bardzo dużych zakładów produkcyjnych. Oczywiście wkładamy sporo wysiłku w rekrutację, taki mamy obecnie rynek. Jednak znacznie większym wyzwaniem i zarazem priorytetem jest kształtowanie stałej kadry. Staramy się zatem koncentrować na przygotowaniu jak najlepszej oferty oraz na doskonaleniu warunków pracy. Współpracujemy również z agencjami zatrudnienia. Naszą przewagą jest obecność w Mielcu od 36 lat, polski kapitał, ciągłe inwestowanie w rozwój – to widać i to przekonuje. – dodaje Agnieszka Włoszczyna.

Jak otrzymać biało – czerwony akumulator?

W akcji mogą wziąć udział wszystkie publiczne i niepubliczne szkoły branżowe i technika o profilu mechanicznym, samochodowym, elektrycznym itp. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, który znajduje się w zakładce Kontakt: http://www.autopart.pl/kontakt. W polu Wiadomość należy wpisać nazwę szkoły, adres oraz kontakt do opiekuna. O przyznaniu promocyjnego egzemplarza decyduje kolejność zgłoszeń. AUTOPART zadba o dostarczenie akumulatora bezpośrednio do placówki. Rejestracja ruszyła 11 listopada 2018 r.

Chcesz opowiedzieć o tym, jak Twoja firma angażuje się w działalność edukacyjną? Napisz do nas na redakcja@motofocus.pl

Dowiedz się więcej

Inwestycja w młode pokolenie
Inwestycja w młode pokolenie

Firmy z branży motoryzacyjnej coraz chętniej biorą na swoje barki odpowiedzialność za wyszkolenie kadr przyszłych pracowników. Tego typu działania nie wymagają wcale milionowych inwestycji, ale przede wszystkim chęci i zaangażowania.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!