Nowa kategoria Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

, 14 listopada 2018, 11:12

Ruszają przygotowania do VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, których finały odbędą się podczas Poznań Motor Show 2019. Po raz pierwszy uczestnicy konkursu zmierzą się w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. Zgłoszenia będą przyjmowane od stycznia na stronie mistrzostwamechanikow.pl.

Po siedmiu latach od pierwszej edycji organizatorzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników rozszerzają konkurs o nową kategorię – Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. W podjęciu takiej decyzji pomogło bardzo dobre przyjęcie konkurencji z ciągnikiem John Deere podczas finałów na Poznań Motor Show 2018.

– Nowa kategoria jest adresowana do uczniów kierunków mechanicznych ze szkół rolniczych z całego kraju. Jednak akcenty agro pojawią się również podczas rywalizacji mechaników zawodowych, na co dzień specjalizujących się w naprawach pojazdów osobowych. Uczestnicy Mistrzostw udowodnili, że są bardzo ambitni i nie boją się nowych wyzwań – mówi Adrian Dekowski, Prezes Fundacji Cooperatio, organizator konkursu.

Początkowo Mistrzostwa były kierowane wyłącznie do mechaników zawodowych. Później
z inicjatywy producenta olejów silnikowych Mobil Delvac – wieloletniego partnera konkursu – dołączyła kategoria Młody Mechanik. Obecne wprowadzenie nowej kategorii ma jeszcze bardziej wzmocnić pozycję tego największego i najszybciej rozwijającego się konkursu branży motoryzacyjnej.

– W ostatnich latach obserwujemy rozwój rynku serwisowego maszyn rolniczych. Nowoczesne ciągniki wymagają zdecydowanie większej wiedzy warsztatowej, co wynika z ich bardziej zaawansowanej konstrukcji. Dzisiaj coraz mniej osób dziwi fakt, że naprawę ciągnika czy kombajnu rolniczego poprzedza podłączenie komputera do gniazda diagnostycznego, a dopiero w drugim kroku przystępuje się do prac mechanicznych. Cieszymy się, że jako partner mistrzostw możemy zainwestować w edukację młodych mechaników ze szkół rolniczych – mówi Adam Wroczyński, Dyrektor Sprzedaży w firmie Kramp, która jest liderem na rynku hurtowym części zamiennych i akcesoriów dla rolnictwa.

Zgłoszenia do VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników pod patronatem producenta olejów silnikowych Mobil Delvac będą przyjmowane od 3 stycznia 2019 na stronie internetowej www.mistrzostwamechanikow.pl. Po rejestracji i wyborze kategorii zawodnicy przystąpią do testu online, który każdego roku gromadzi przed komputerami setki mechaników. W minionej edycji było to rekordowe 750 zespołów szkolnych oraz blisko 230 mechaników zawodowych. Zwycięzcą VII Mistrzostw w kategorii Mechanik Zawodowy został Jacek Jakimów. Wśród Młodych najlepszymi byli Radosław Bladocha i Kamil Misiewicz z Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu. Laureatów VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników poznamy pod koniec marca na Poznań Motor Show 2019.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Głównym partnerem Mistrzostw jest ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, a kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronuje firma Kramp, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere, największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraz nowy magazyn rolniczy Profi.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!