Johnson Controls sprzeda biznes akumulatorowy

, 14 listopada 2018, 9:39

Johnson Controls, właściciel marki VARTA, poinformował o planach sprzedaży działu rozwiązań energetycznych. Akumulatorowy gigant trafi zatem pod nowe skrzydła.

Johnson Controls International poinformował o planach sprzedaży działu produkującego akumulatory grupie inwestycyjnej Brookfield Business Partners. Wartość transakcji szacuje się na 13,2 miliarda dolarów.

Jako powód sprzedaży działu, firma Johnson Controls wskazała chęć skupienia się na pozostałych płaszczyznach swojej działalności, czyli technologiach budowlanych i rozwiązaniach w zakresie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, a także systemów przeciwpożarowych.

Akumulatory VARTA, według szacunków przytaczanych przez agencję informacyjną Reuters, użytkowane są obecnie w jednej trzeciej pojazdów na całym świecie. Według analityków, dział rozwiązań energetycznych Johnson Controls sprzedaje rocznie ok. 154 milionów akumulatorów do samochodów osobowych i dostawczych, osiągając coraz wyższe przychody. Jest jednak zbyt kapitałochłonny dla firmy, która zamierza inwestować w inne obszary swojej działalności.

Strony spodziewają się, że transakcja zostanie zamknięta do 30 czerwca 2019 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Matrix, 15 listopada 2018, 10:52 1 0

Powiedzmy sobie szczerze. Ostatni dzwonek by pozbyć się technologii akumulatorów kwasowych.
Za chwilę nie byłoby zainteresowanych a JCI całość musiałoby umoczyć.
Dziwię się, że ktoś się odważył kupić biznes skazany na zamieranie. Może dlatego, ze jest spoza branży?

Odpowiedz

Rotsen, 16 listopada 2018, 9:20 0 0

Wydaje mi się, że kupi to jakiś fundusz, który wydusi z firmy maksymalizację zysków i tyle. Rynek się zmieni mocno i może być małe trzęsienie.

Odpowiedz