Aplikacja Nissens o płukaniu układów klimatyzacji

, 2 sierpnia 2018, 14:06

Duński producent części układów klimatyzacji oraz chłodzenia silników, firma Nissens, uruchomiła nową, darmową aplikację o nazwie „Flushing” (płukanie).

Aplikacja ta to rodzaj wizualnego przewodnika, który pomaga mechanikom w zakresie postępowania przy płukaniu wszelkich dostępnych na rynku układów klimatyzacji, bez potrzeby ponoszenia dodatkowych opłat czy konieczności logowania. Aplikacja ta właśnie dołączyła do cyberprzestrzeni i jest już dostępna w sklepach Google Play i Apple App Store pod nazwą „Flushing” (Nissens Automotive A/S).

Większość samochodów poruszających się obecnie po europejskich drogach posiada system klimatyzacji, a udział aut posiadających klimatyzację w parku samochodowym ciągle rośnie. Coraz więcej mechaników świadczy lub zaczyna świadczyć usługi serwisowania klimatyzacji, co wiąże się z także z płukaniem układu, a procedury w tym zakresie nie zawsze są znane lub jasne. Celem aplikacji „Flushing” jest przybliżenie i ułatwienie przeprowadzania procedury płukania układu klimatyzacji, poprzez przekazanie mechanikom instrukcji „krok po kroku”, wraz z ukazaniem przykładowych rodzajów zanieczyszczeń jakie mogą się pojawić w układzie – wszystko w zasięgu smartfona. Jacob W. Smedegaard, Head of Marketing & Communications w firmie Nissens Automotive.

– Nissens czuje potrzebę wspierania mechaników w każdej dziedzinie, w miarę naszych możliwości. Naszym celem jest, aby pomagać mechanikom szybciej i sprawniej przeprowadzać serwis klimatyzacji, wtedy ich pozycja, na będącym pod ciągłą presją rynku, będzie silniejsza. Właśnie dlatego opracowaliśmy bezpłatną aplikację „Flushing” – wyjaśniaJacob W. Smedegaard, Head of Marketing & Communications w firmie Nissens Automotive.

W aplikacji opisano proces płukania w formie przystępnego przewodnika wizualnego. Dzięki temu każdy mechanik, dysponujący odpowiednim wyposażeniem warsztatowym, będzie w stanie szybko i sprawnie przepłukać każdy układ klimatyzacji, bowiem aplikacja prowadzi go w jasny sposób przez cały proces. Aplikacja zawiera również prezentację wizualną różnych form zanieczyszczenia oleju  – przez co mechanik może zidentyfikować prawdopodobną przyczynę awarii układu klimatyzacji i zyskać cenny czas w ramach procesu diagnostyki.

– Ufamy, że mechanicy na całym świecie docenią naszą inicjatywę i aplikację „Flushing”. Cenimy ciężką pracę i poświęcenie w wykonywanym przez nich zawodzie, dlatego – proponując to narzędzie nieodpłatnie – chcemy wyrazić im naszą wdzięczność – objaśnia Jacob W. Smedegaard.

Aplikacja „Flushing” jest dostępna nieodpłatnie w „App Store” firmy Apple oraz w sklepie Google Play.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!