Pirelli zdołyło tytuł „Producenta opon roku”

, 27 lutego 2018, 9:28

Podczas międzynarodowego panelu, w którym udział wzięło 30 ekspertów z branży oraz uniwersyteckich wykładowców, firma Pirelli została nagrodzona tytułem „Producenta opon roku” w konkursie Tire Technology International Awards for Innovation and Excellence 2018.

21 lutego podczas wieczoru wieńczącego Tire Technology Expo w niemieckim Hanowerze, kapituła konkursu ogłosiła firmę Pirelli laureatem tej prestiżowej, międzynarodowej nagrody, rozdawanej już od 10 lat.

Na zwycięstwo Pirelli przełożyło się wiele czynników, w tym strategiczne podejście w sprzedaży produktów najwyższej jakości, które uczyniło firmę liderem sektora produktów premium. Ważnymi aspektami były również: liczba uzyskanych homologacji (ponad 2000), 28 zawartych na całym świecie porozumień o współpracy z akademickimi centrami rozwoju oraz rola Pirelli jako inicjatora innowacji technicznych – o czym świadczy wprowadzony w ubiegłym roku system Connesso, będący jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem umożliwiającym uzyskanie informacji zwrotnej od opony poprzez odczyt i analizę danych za pośrednictwem chmury i dostępnej dla użytkownika dedykowanej aplikacji.

Nagrodę odebrał Marco Spinetto, Szef Działu Innowacji Strategicznych i Zarządzania Wiedzą, Przepisów Rządowych i Standardów Branżowych w Pirelli, który powiedział:

– Otrzymana nagroda to wielki zaszczyt dla Pirelli. Branża oponiarska doceniła transformację podjętą przez Pirelli – od 145-letniego >>start-up’u<< do przedsiębiorstwa, które skupia się na produktach o wysokiej wartości, adresowanych przede wszystkim do konsumentów. Innymi słowy, strategicznie jesteśmy marką pozycjonowaną w najbardziej zaawansowanych technicznie obszarach. Technologia jest dla nas naturalnym motorem napędowym. Fakt ten podkreśla nasze zaangażowanie w badania i rozwój, na które firma przez ostatnie 3 lata przeznaczyła przeszło 7% swojego obrotu. Wśród producentów opon, tak znaczące zaangażowanie w segment badań i rozwoju jest sytuacją niespotykaną. W wyniku prowadzonych badań światło dzienne ujrzał system Connesso, który firma Pirelli uruchomiła w ubiegłym roku. To innowacyjne rozwiązanie umożliwiające wykorzystanie czujnika, który łączy kierowcę i oponę za pośrednictwem aplikacji. W tym roku zaprezentujemy kierunek ewolucji tego system, zgodnie z naszym cyfrowym ukierunkowaniem. Nasi główni partnerzy – wiodący światowi producenci samochodów, pokazali, że doceniają nasze podejście. Rosnąca liczba homologacji typu premium jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Więcej informacji dotyczących Tire Technology International Awards, znajduje się na stronie: www.tiretechnology-expo.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!