Świat Motoryzacji 1/2013

, 1 lutego 2013, 10:40

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 1/2013, które powinno być dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, znaleźć można wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Amortyzacja części, czyli mniejsze odszkodowanie – o tym czy firmy ubezpieczeniowe maja prawo obniżyć wypłacane odszkodowanie argumentując, że zniszczone w wypadku części były już zużyte, a więc montaż w ich miejsce nowych spowodowałby wzrost wartości pojazdu.
 • Zimowa pomoc – spostrzeżenia na temat, kiedy zimą jest sens próbować uruchomić auto stojące pod domem klienta, a kiedy nie ma nawet co próbować i lepiej od razu zholować pojazd do warsztatu.
 • Fałszywe sygnały sondy – o tym, że wyświetlany na ekranie testera diagnostycznego błąd o błędnym sygnale z sondy lambda nie zawsze oznacza awarie sondy.
 • Kłopoty z common railem – o najczęstszych problemach związanych z układami common rail i ich diagnostyką
 • Nieszczelne = nietrwałe – o tym jak ważną rolę pełnia gumowe osłony drążków kierowniczych.
 • Klucze do sukcesu – o narzędziach specjalnych do wymiany drążków kierowniczych bez których łatwo doprowadzić do uszkodzenia przekładni.
 • Hamulcowe problemy – o typowych  problemach pojawiających się przy obsłudze hamulców.
 • Kodowanie wtryskiwaczy w Renault – o specyfice kodowania wtryskiwaczy w wysokoprężnych silnikach Renault.
 • Skrzynie CVT i ich regulacja – o regulacji skrzyni CVT po jej naprawie bądź wymianie
 • O aucie które zapalało tylko wtedy, kiedy chciało – historia pewnego auta, który sprawiło właścicielowi wiele kłopotów, gdyż nigdy nie było wiadomo czy uda się je uruchomić czy nie.
   

Dowiedz się więcej

Przywilej oryginalności
Przywilej oryginalności

Uznany za ojca przemysłu motoryzacyjnego Henry Ford jako pierwszy w branży wprowadził w swojej fabryce taśmę montażową. Na pomysł tego przełomowego rozwiązania, które otworzyło nowy rozdział w historii przemysłu, wpadł ponoć przy okazji wizyty w chicagowskiej ubojni, gdzie podobnego systemu używano do rozbioru tusz wołowych. W czasach, kiedy produkowany był słynny model T, zakłady w […]

Świat Motoryzacji 2/2013
Świat Motoryzacji 2/2013

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 2/2013, które powinno być dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, znaleźć można wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych: Rewolucja start-stop – o tym jak wprowadzenie systemu start-stop do samochodów wpłynęło na zmiany na rynku akumulatorów Inwestycja w przyszłość – rozmowa z Janem Kwietniem, prezesem zarządu […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!