Świat Motoryzacji 10/2020

, 2 listopada 2020, 14:06

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 10/2020, które dostępne jest na stronie swiatmotoryzacji.com.pl i w każdej chwili można sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów.

Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Szczyt branży motoryzacyjnej tym razem w sieci – Klęska pandemii nie wykoleiła Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego. Co prawda XV edycja będzie wyjątkowa, ponieważ odbędzie się online, jednak kongresowa idea pozostaje niezmienna – na branżowym szczycie poruszone zostaną najpilniejsze tematy, a głos rynku motoryzacyjnego zabrzmi na tyle donośnie, że usłyszą go ludzie odpowiedzialni za kształtowanie regulacji prawnych. Należy zatem zarezerwować sobie czas w dniach 17-18 listopada. Na Kongresie nie tylko warto, ale po prostu trzeba być.
 • Złącze OBD obronione, ale batalia wciąż się toczy – Weszło w życie uchwalone w 2018 roku rozporządzenie w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych. W rozporządzeniu tym, mającym być odpowiedzią Unii Europejskiej na „Dieselgate”, zawarto przepisy kluczowe dla funkcjonowania rynku wtórnego, w tym w szczególności dla niezależnych warsztatów. Bez niego naprawa nowszych i coraz bardziej zaawansowanych pojazdów mogłaby okazać się niemożliwa, a złącze OBD zniknęłoby z pojazdów.
 • Targi od wołane, zmiany w zarządzie – Firma Moto-Profil poinformowała odwołaniu targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show. Przekazana została również wiadomość o zmianach w zarządzie firmy.
 • Inter Cars w chmurze – Inter Cars przenosi do chmury w kolejne obszary swojej działalności. System biznesowy SAP Hybris został przeniesiony do Microsoft Azure. To pierwsza tego typu migracja w Polsce.
 • Gwarancja od chwili zakupu – Czy data produkcji opon ma znaczenie dla kierowcy? Okazuje się, że nie. Najlepsi producenci opon udzielają gwarancji na nowe opony osobowe od daty ich zakupu, a nie produkcji.
 • Największe mity dotyczące części – Wiedza kierowców na temat rynku części samochodowych bywa mocno niepełna. Do tego wokół tego tematu narosło wiele mitów, które warto odczarować – mówią mechanicy z sieci warsztatów niezależnych ProfiAuto Serwis.
 • Wymiana oleju przekładniowego w hybrydach – Regularna i terminowa wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest szczególnie ważna w pojazdach hybrydowych, ponieważ połączenie silnika elektrycznego i spalinowego prowadzi do większego obciążenia przekładni. Jednocześnie pracuje ona z mniejszą ilością oleju z powodu braku przemiennika momentu obrotowego/konwertera hydrokinetycznego.
  CPA, czyli odśrodkowy tłumik drgań typu wahadłowego – Drgania w układzie napędowym mają bardzo negatywny wpływ na jego niezawodność i trwałość, więc konstruktorzy starają się je ograniczyć. Jednym ze sposobów jest użycie tłumika drgań typu wahadłowego.
 • Autodetailing samodzielnie – Dla tych, którzy lubią spędzać weekendy na pielęgnowaniu samochodu, firma Würth przygotowała garść porad, polecając przy okazji produkty ze swojej oferty.
 • Oświetlenie zgodne z prawem – Istnieje grupa kierowców, którzy starają się ulepszać swoje samochody sięgając po najnowocześniejsze rozwiązania, w tym także oświetleniowe. Jednak nie zawsze zmiany, jakie chcieliby zastosować, są zgodne z obowiązującymi przepisami.
 • Problemy z ciśnieniem – Niektóre warsztaty bardzo wzbraniają się przed angażowaniem w różne nie do końca przeprowadzone lub regularnie spartaczone naprawy. Ową niechęć można zrozumieć, bo taka interwencja często się zamienia w udrękę. Jeśli jednak serwisowi zależy na dobrej reputacji, musi być gotowy do mierzenia się i z takimi wyzwaniami.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!