Świat Motoryzacji 7-8/2020

, 23 lipca 2020, 10:32

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 7-8/2020, które dostępne jest na stronie swiatmotoryzacji.com.pl i w każdej chwili można sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów.

Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Obiady na cudzy rachunek – Co zrobić, kiedy produkt nie może sprostać wolnorynkowej konkurencji i nie znajduje wystarczająco dużo odbiorców? Należy wolny rynek ograniczyć, wprowadzając administracyjny przymus kupna. Taki właśnie pomysł na poprawę bytu swoich członków przedstawiła Polska Grupa Motoryzacyjna.

 • Marchewką w dystrybutorów części – Prywatne marki dystrybutorów części są zbyt prywatne. Tak przynajmniej sądzą pewni interesariusze, którzy postulują wprowadzenie powszechnej lustracji zawartości pudełek opatrzonych prywatnymi brandami. I domagają się by każda firma, odkrywając swoje tajemnice biznesowe, informowała na opakowaniu, kto i gdzie wyprodukował dany produkt.
 • Świece żarowe latem – Zadaniem świec żarowych jest nie tylko umożliwienie rozruchu silnika Diesla podczas chłodów. Mają one również inne ważne zadania do wypełnienia. I to także latem.
 • Bardzo ważny filtr paliwa – Niezwykle ważnym elementem dla niezawodnego działania układu common rail jest filtr paliwa. Dlatego należy zadbać, aby był sprawny i regularnie wymieniany.
 • Wymiana bez rutyny – Nadmiar rutyny może prowadzić do błędów nawet przy wymianie filtra oleju, więc od czasu do czasu warto sobie przypomnieć, na co podczas tej operacji należy zwrócić uwagę.
 • Jak dobrać amortyzatory – Dobór amortyzatorów jest sprawą bardzo ważną i nie tak prostą, jak by się mogło wydawać – wskazują eksperci firmy KYB.
 • Nie przesadzać z ciśnieniem – Z prowadzonych przez firmę Bilstein akcji kontroli zawieszenia korzystają także właściciele samochodów przeznaczonych do off-roadu. Organizatorzy akcji wskazują na błąd najczęściej popełniany przez posiadaczy aut terenowych, mogący zaważyć na bezpieczeństwie jazdy.
 • Klocki do aut elektrycznych – Nad różnymi problemami związanymi z elektromobilnością pracuje niemal cała motoryzacyjna. Także firma TMD Friction, która dostarcza klocki hamulcowe producentom samochodów na całym świecie.
 • Narzędzia do hybryd i elektryków – Do obsługi samochodów hybrydowych i elektrycznych powinny być używane wyłącznie specjalnie do tego celu przeznaczone narzędzia minimalizujące ryzyko porażenia prądem.
 • Holowanie przyczep kempingowych – o czym warto pamiętać – Hak holowniczy w samochodzie umożliwia ciągnięcie różnego rodzaju przyczep, w tym przyczep kempingowych. Fani caravaningu muszą jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa oraz ograniczeniach prawnych i konstrukcyjnych.
 • Czy można skręcać po cichu – Przy ustalaniu przyczyny usterek ambicja bywa czasem ważniejsza od doświadczenia.
 • Terenówka z dusznościami – Historia napraw pojazdu, który nie chciał jeździć ani wolno, ani szybko. W zasadzie jeździł wyłącznie „średnio”.
 • Tajemnicze stuki – Czasem związek przyczynowo-skutkowy jest tak zaskakujący, że trudno go rozwikłać. Najczęściej też nie da się tego zrobić bez gruntownej wiedzy na temat budowy danego samochodu i umiejętności kojarzenia faktów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!