Świat Motoryzacji 9/2019

, 26 września 2019, 9:23

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 9/2019, które dostępne jest na stronie swiatmotoryzacji.com.pl znalazło się kilka interesujących tekstów.

Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Jazda autem bez trzymanki – Samochody komunikujące się i jeżdżące bez angażowania kierowcy znaliśmy do tej pory tylko z filmów. To się zmieni. Codziennie w mediach można znaleźć informacje o pojazdach autonomicznych czyli takich, którym do jazdy nie jest potrzebna ani kierownica ani … kierowca.
 • Przymusowy import używanych części – W promowaną w Unii Europejskiej gospodarkę o obiegu zamkniętym bardzo dobrze wpisują się firmy zajmujące się profesjonalną regeneracją części motoryzacyjnych. Wiele takich przedsiębiorstw działa w Polsce, niestety ich problemem jest pozyskiwanie tzw. rdzeni, czyli części używanych, wykorzystywanych w procesach regeneracji. Konieczne jest ich sprowadzanie z zagranicy, ponieważ nie można pozyskać tego surowca w Polsce.
 • Niemcy uwalniają rynek części zewnętrznych – U naszych zachodnich sąsiadów trwają prace nad wprowadzeniem zmian prawnych dotyczących napraw powypadkowych. Pierwsze oznaki liberalizacji tego segmentu rynku części zamiennych widać również we Francji. Już wkrótce możemy być świadkami zmian, które będą miały wpływ także na działalność polskich firm.
 • Kfzteile24 również w Polsce – Po Francji i Holandii, Polska jest kolejnym krajem, w którym kfzteile24, dystrybutor części samochodowych z siedzibą w Berlinie, rozwija swoją międzynarodową działalność.
 • Używany samochód przez internet – Spotawheel, brytyjski start-up zajmujący się handlem używanymi samochodami w internecie, zainaugurował działalność w Polsce. Firma chce przekonać Polaków do swojego modelu biznesowego, dzięki któremu można kupić używane auto bez wychodzenia z domu. Gwarantuje pełną obsługę transakcji, daje do pięciu lat gwarancji na sprzedawane przez siebie używane samochody.
 • Jak stworzyć stronę internetową warsztatu i zaistnieć w sieci – Chciałbyś, aby warsztat był widoczny w sieci? A może już prowadzisz działania w internecie i chcesz zwiększyć ich skuteczność? Inter Cars przygotował serię szkoleń, które pomogą sprostać tym wyzwaniom.
 • Mglisty milion elektryczny – Gdyby za każdym razem, kiedy terminy „pojazd elektryczny” i „elektromobilność” powtarzane są w mediach, na polskich drogach pojawiał się kolejny pojazd elektryczny, milion elektryków osiągnęlibyśmy pewnie już w 2020 roku. Tymczasem na razie mamy ich niecałe 4 tysiące, a jeśli wliczyć w to hybrydy typu plug-in − trochę powyżej 6 tysięcy. Do miliona zatem daleko i to nie tylko w perspektywie 2025 roku.
 • Akumulator po lecie – Upały, z jakimi mieliśmy do czynienia latem, były trudną próbą dla akumulatorów samochodowych. Wraz ze wzrostem temperatury, zwiększa się bowiem tempo samoczynnego rozładowywania baterii oraz nasila korozja kratek.
 • Ładowanie z chmury – Dostosowanie trybu ładowania baterii pojazdu elektrycznego do różnych czynników, takich jak temperatura otoczenia, nawyki kierowcy czy stan akumulatora pozwala wydłużyć żywotność tego elementu.
 • Breck ponownie nagradza samochodem –  Uroczystość wręczenia nagrody głównej w drugiej, „włoskiej” odsłonie konkursu „Startuj po nagrody” marki Breck przeprowadzona została w siedzibie firmy Lumag w Budzyniu wsród pejzaży z Półwyspu Apeninińskiego. Nagrodę, Fiata 500X, ozdobionego zielonymi, białymi i czerwonymi balonami, odebrała pani Karolina z Nowego Dworu Gdańskiego.
 • Chyży i niepohamowany – Niektóre zalecenia eksploatacyjne traktowane są po macoszemu, co kiedyś potrafi się odbić czkawką i koniecznością interwencji w warsztacie. Sprawę skomplikować może problem ze zdiagnozowaniem awarii.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!