Świat Motoryzacji 4/2019

, 30 kwietnia 2019, 10:38

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 4/2019, które dostępne jest na stronie swiatmotoryzacji.com.pl i w każdej chwili sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów.

Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Gorąca atmosfera wokół czynnika chłodniczego – W ramach działań mających ograniczyć emisję gazów cieplarnianych, a dotyczących czynników chłodniczych stosowanych w klimatyzacjach samochodowych, wprowadzono na terenie Unii Europejskiej w latach 2014-2015 m.in. ograniczenia w obrocie powszechnie dotychczas stosowanym czynnikiem R134a oraz wydano specjalne rozporządzenia dotyczące zarówno jego importu spoza UE, jak i obrotu dokonywanego na rynku wewnątrzwspólnotowym. W efekcie cena tego czynnika drastycznie wzrosła, drastycznie również wzrósł jego nielegalny import.
 • ProfiAuto – ambitne plany – ProfiAuto chwali się dynamicznym rozwojem sieci i bardzo dobrymi wynikami finansowymi, a także deklaruje ambitne plany na kolejne kwartały. W najbliższych miesiącach przewidywana jest ekspansja projektu ProfiAuto Serwis, spektakularne eventy, inwestycje w nowoczesne technologie oraz wprowadzenie narzędzi dających partnerom solidne podstawy do dalszego rozwoju biznesowego.
 • Elektryka na czwórkę – Na czwórkę, w szkolnej, sześciostopniowej skali polscy mechanicy ocenili stan układów elektrycznych w samochodach jeżdżących po naszych drogach. To wniosek z kolejnego zestawienia przygotowanego na podstawie „Rankingu awaryjności samochodów według polskich mechaników” opracowanego przez markę ProfiAuto.
 • Recykling opon – Polska jest jednym z większych rynków motoryzacyjnych w Europie. W związku z tym powstaje duża liczba zużytych opon. Bio Service dostrzegł problem związany z prawidłową utylizacją ogumienia i jako organizacja zajmująca się odbiorem odpadów z warsztatów zajął się tą kwestią, ponieważ praktyka znacznie odbiega od teorii.
 • Kolejna szkoła dołącza do programu „Młode Kadry” – Lista szkół uczestniczących w programie Młode Kadry, organizowanym przez Inter Cars i wspieranym przez wielu producentów części motoryzacyjnych, powiększyła się o kolejną placówkę. Dołączyła do niego najstarsza szkoła samochodowa w Polsce.
 • VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników rozstrzygnięte – Laureatem VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Mechanik Zawodowy został Jacek Bagiński z Kołobrzegu. Z kolei wśród młodych mechaników najlepszymi w finałach konkursu, które odbyły się na Poznań Motor Show 2019, okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu oraz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach.
 • Do szybkiego testowania i czyszczenia układów GDi – Hartridge Excalibur GDi Master to urządzenie najnowszej generacji, które umożliwia testy zarówno bezpośredniego wtrysku benzyny (GDi), jak i wielopunktowego wtrysku paliwa (PFi) w czasie krótszym niż pięć minut. Ponadto dodatkowe wyposażenie do czyszczenia ultradźwiękowego pozwala usunąć osady węglowe często zakłócające pracę układów GDi.
 • Delphi powiększa klimatyzacyjną ofertę – Wieloletnie związki firmy Delphi z producentami samochodów sprawiają, że jej klimatyzacyjna oferta, która ostatnio została znacznie powiększona, gwarantuje wysoką jakość i niezawodność napraw.
  Próba upału – Weryfikacja stanu samochodowego układu klimatyzacji odbywa się na ogół w pierwszy upalny dzień. Często okazuje się wówczas, że system nie działa tak jak powinien, a wtedy kierowca na własnej skórze przekonuje się, jakim dobrodziejstwem jest, a właściwie była, sprawna klimatyzacja.
 • Mobil 1 z pudełka – Producent olejów silnikowych Mobil 1 wprowadza Mobil Boxx – nowy rodzaj opakowania do olejów silnikowych Mobil 1 i Mobil Super, zapewniający warsztatom wiele korzyści: oszczędność miejsca, poprawę bezpieczeństwa oraz łatwość użytkowania i utylizacji.
 • Konkurs Shell Helix z Michałem Kościuszką – Pod hasłem „Shell Helix Wyższa Szkoła Jazdy” wystartował pierwszy ogólnopolski konkurs sprzedażowy olejów silnikowych Shell Helix skierowany do niezależnych warsztatów samochodowych. Nagrodą jest 100 zaproszeń na szkolenie z doskonalenia technik jazdy z Michałem Kościuszką, kierowcą rajdowym, wicemistrzem Rajdowych Mistrzostw Świata Juniorów.
 • Zestawy sprzęgieł Valeo – Dzięki przejęciu firmy FTE, która jest czołowym dostawcą hydraulicznych siłowników sprzęgła na rynek części zamiennych, Valeo szybko wzbogaciło swą ofertę zastawów sprzęgieł.
 • Kontrola bicia tarczy sprzęgła – Od pełnej sprawności tarczy sprzęgła zależy czy całe sprzęgło będzie działało długo i dobrze. A ponieważ nowa tarcza w czasie transportu mogła ulec zwichrowaniu, warto ją sprawdzić przed zamontowaniem.
 • Przekładnia hydrokinetyczna SACHS do skrzyń serii 6 HP – Pojazdy z automatycznymi skrzyniami biegów to już standard na rynkach takich jak japoński czy amerykański. Ten trend coraz mocniej zaznacza swoją obecność również w Europie Firma ZF Aftermarket, dostrzegając tworzący się potencjał rynkowy, wprowadziła więc do swojej gamy produktów 20 kolejnych modeli przekładni hydrokinetycznych marki SACHS do samochodów osobowych.
 • Breck w marketingowym natarciu – Od początku tego roku firma Lumag prowadzi intensywną akcję marketingową wspierającą sprzedaż klocków hamulcowych marki Breck. Działania promocyjne nie ograniczają się jedynie do kampanii reklamowej, równolegle prowadzona jest akcja edukacyjna, pokazująca, że klocki z fabryki w Budzyniu mają światową jakość i osiągają lepsze parametry niż ich zachodnie odpowiedniki.
 • ZF Aftermarket Tech Adventure – kolejna edycja – Tegoroczna edycja ZF Aftermarket Tech Adventure to, jak zapowiadają przedstawiciele firmy, jeszcze lepsza formuła szkoleń warsztatowych i dzielenia się wiedzą techniczną przez ekspertów ZF. W programie przewidziano m.in. szkolenia teoretyczne i praktyczne, jazdy torowe z udziałem najnowszych modeli supersamochodów, próby sprawnościowe na płycie poślizgowej, szkolenie z bezpiecznej jazdy i wiele innych atrakcji.
 • Motocykliści w strojach LED – Każdy motocyklista zdaje sobie sprawę, jak ważne dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy jest posiadanie odpowiedniego stroju. Na nowy sezon motocyklowy firma OSRAM we współpracy z producentem odzieży specjalistycznej HELD przygotowała ciekawe rozwiązanie – świecące moduły LED wszywane w kombinezony, kurtki i kamizelki dla motocyklistów.
 • Zasłabnięcie Picassa – Metodyczna diagnostyka wykonywana krok po kroku to jedyny skuteczny sposób na znalezienie nieoczywistej przyczyny awarii. Nawet gdy rutynowe czynności bezpośrednio nie przyniosą rozwiązania, to mogą się do niego pośrednio przyczynić, o ile oczywiście mechanik będzie potrafił wykorzystać zebrane informacje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!