Świat Motoryzacji 2/2019

, 1 marca 2019, 13:44

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 2/2019, które dostępne jest na stronie swiatmotoryzacji.com.pl i w każdej chwili sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów.

Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Legislacyjny lek o działaniu niepożądanym – Parlamentarzyści pracują nad ustawą, która ma uzdrowić współpracę na linii ubezpieczyciel – klient. Problem w tym, że skutki uboczne nowych przepisów mogą okazać się bardziej szkodliwe od zjawiska, które będą zwalczać – alarmuje Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM.
 • Normy emisji CO2 – co dalej z branżą motoryzacyjną? – Europa wyraźnie przyspiesza dekarbonizację transportu. Świadczy o tym stanowisko Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej w sprawie norm emisji dwutlenku węgla przez samochody osobowe i dostawcze, które mają obowiązywać po 2020 r. Może niestety mieć to groźne skutki dla polskiego przemysłu motoryzacyjnego.
 • Dwie kampanie firmy Exide – Dwie kampanie firmy Exide kierowane do kierowców – ekologiczna i diagnostyczna – mają wspierać proekologiczne i odpowiedzialne postawy, a także zachęcić do regularnej diagnostyki akumulatorów w celu wydłużenia ich żywotności.
 • Atrakcje ProfiAuto Show 2019 – Napędzane Pasją – to hasło przewodnie tegorocznych targów ProfiAuto Show, które odbędą się 8-9 czerwca 2019 w Katowicach. Wśród pierwszych potwierdzonych szczegółów 16. edycji tej imprzy są: Strefa Warsztatowa dla mechaników i pasjonatów technologii, prezentacja idealnego serwisu samochodowego, rywalizacja o Puchar Mechanika i atrakcje dla miłośników adrenaliny.
 • Stan karoserii według mechaników – Na czwórkę z małym plusem w szkolnej, 6-stopniowej skali polscy mechanicy oceniają stan karoserii samochodów trafiających do warsztatów – wynika z „Rankingu awaryjności samochodów według polskich mechaników” opracowanego przez markę ProfiAuto.
 • DENSO e-Videns – nowy tester – Gama dostępnego na rynku wyposażenia diagnostycznego wzbogaci się wkrótce o nowe narzędzie. Oto dla trzydziestu specjalistów, przedstawicieli dystrybutorów koncernu DENSO w Polsce, odbyła się prezentacja testera DENSO e-Videns.
 • Valeo VBLADE,czyli nowy pomysł na dwumasowe koło zamachowe – VBLADE to nazwa koła zamachowego o nowatorskiej konstrukcji stworzonego przez firmę Valeo. Przy jego opracowaniu zgłoszono łącznie 80 patentów na projekt, komponenty, mechanizmy i technologię.
 • Zmiany chętnie wprowadzane – Jak wynika z badania „Co chcemy zmienić w swoim samochodzie?”, przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie 3M Poland, blisko 3/4 kierowców co najmniej raz do roku zmienia coś w swoim aucie, by dostosować pojazd do własnych potrzeb lub spersonalizować go wizualnie.
 • Paski wieloklinowe – dlaczego i kiedy wymieniać – Bez chłodzenia żaden silnik nie będzie długo działał. Już choćby z tego względu należy pilnować, by pasek napędzający pompę wody zawsze był w pełni sprawny. A przecież dzięki niemu pracuje jeszcze kilka innych ważnych urządzeń.
 • Klocki po testach – Firma Delphi Technologies informuje, że sygnowane przez nią klocki hamulcowe osiągają wysokie wyniki w testach przeprowadzanych w samochodach wyższej klasy. Podczas testów klocków w samochodzie VW Touareg produkty Delphi Technologies osiągnęły lepsze wyniki od elementów konkurencyjnych firm. Wykazały m.in. doskonałą skuteczność i stabilność pod względem zanikania siły hamowania.
 • Co w lampach świeci – Żarówki LED stają się coraz popularniejsze, lecz wciąż dominują żarówki klasyczne, w użytkowaniu pozostają także lampy ksenonowe. I jedne i drugie długo więc jeszcze będą miały wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.
 • Skąd ten swąd – Nawet w najlepszym warsztacie zdarza się, że podczas naprawy jednej usterki, niechcący sprokuruje się drugą. Cały dowcip polega jednak na tym, żeby się dowiedzieć, gdzie został popełniony błąd, a następnie go usunąć. W przeciwnym razie, reputacja serwisu może boleśnie ucierpieć.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!