Świat Motoryzacji 1/2019

, 4 lutego 2019, 12:03

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 1/2019, które dostępne jest na stronie swiatmotoryzacji.com.pl i w każdej chwili sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów.

Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Europejska walka o bezpieczeństwo na drogach – Rocznie na europejskich drogach ginie 25 000 osób, a 135 000 zostaje poważnie rannych. Ta ponura statystyka to nie tylko tysiące osobistych dramatów, ale również kolosalne koszty szacowane na 100 miliardów euro. Nowe europejskie regulacje dotyczące obowiązkowego wyposażenia pojazdów mają przyczynić się do ograniczenia liczby drogowych tragedii.
 • Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników przyjmują zgłoszenia – Mechanik Zawodowy, Młody Mechanik oraz po raz pierwszy Młody Mechanik Maszyn Rolniczych – w takich kategoriach będą rywalizować uczestnicy VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników pod patronatem producenta olejów silnikowych Mobil. Zgłoszenia są przyjmowane na nowej stronie internetowej mistrzostwamechanikow.pl, a finały odbędą się pod koniec marca podczas targów Poznań Motor Show 2019.
 • Najczęstsi goście w polskich warsztatach – Autodata, globalny dostawca informacji technicznych w branży motoryzacyjnej, opublikował raport dotyczący pojazdów najczęściej serwisowanych w 2018 roku w warsztatach korzystających z oprogramowania Autodata.
 • Ile naprawdę kosztuje tani samochód? –  Z myślą o osobach zamierzających kupić niedrogie auto, które nie nadszarpnie domowego budżetu, specjaliści ProfiAuto przeanalizowali m.in. koszty najczęstszych awarii najpopularniejszych używanych pojazdów z dolnej póki cenowej.
 • Jubileuszowe sieci Q-Service Truck – „To co jest dzisiaj, tworzyło się wczoraj, a to, co będzie jutro, tworzy się dziś” – tymi słowami Radosława Grześkowiaka z jubileuszowej gali Q-Service Truck można podsumować 20 lat działania największej w Polsce sieci niezależnych warsztatów specjalizujących się w naprawach samochodów ciężarowych, a zarazem jednego z liderów branży w Europie.
 • Zestawy godne polecenia – Rośnie popularność rozmaitych zestawów naprawczych. I nic dziwnego, bo znacznie ułatwiają one pracę warsztatom i pozwalają uzyskać lepszy efekt końcowy.
 • Świece zapłonowe – o czym należy pamiętać – Wymiana świec zapłonowych jest tak typową operacją, że często wykonuje się ją automatycznie, bez jakiegokolwiek zastanowienia. Może więc dobrze będzie przypomnieć kilka głównych zasad dotyczących ich obsługi.
 • Skraplacze z dodatkowym chłodzeniem – Nowoczesne skraplacze multiflow muszą zajmować coraz mniej miejsca, aby spełnić wymagania przemysłu motoryzacyjnego, który kładzie nacisk na coraz lżejsze i bardziej wydajne pojazdy zużywające mniej paliwa.
 • Kolejne zestawy LuK RepSet 2CT – Schaeffler jest jedyną firmą, która oferuje na rynku części zamiennych zestawy naprawcze do mokrych sprzęgieł podwójnych. Oto w jej ofercie pojawiły się takie komplety przeznaczone do samochodów koncernu VW. Nowością są również zestawy do podwójnych sprzęgieł suchych stosowanych w samochodach Fiat, Renault i Smart.
 • Opakowanie wiele potrafi powiedzieć – Na opakowaniu żarówek można znaleźć wiele informacji mówiących o znajdującym się w nim źródle światła.
 • Taurus wypożycza łańcuchy śniegowe – Polska firma Taurus proponuje kierowcom usługę wypożyczenia łańcuchów śniegowych z opcją zakupu. W praktyce oznacza to, że klient, który w trakcie zimowego sezonu nie skorzysta z łańcuchów, będzie mógł je zwrócić i zapłacić wyłącznie za ich wypożyczenie.
 • Samochodowe oczyszczacze powietrza – We wnętrzu samochodu, nawet jeśli auto wyposażone jest w filtr kabinowy, zawsze mogą się znaleźć zanieczyszczenia, wdychanie których może powodować bóle głowy, kaszel, kichanie czy łzawienie oczu. Philips proponuje więc urządzenia, które usuną te zanieczyszczenia.
 • Alkomat alkomatowi nierówny – Nie tylko w karnawale wielu kierowcom zdarza się zastanawiać, czy może wsiąść za kierownicę po imprezie poprzedniego dnia. Z pomocą w podjęciu tej decyzji może przyjść alkomat. Trzeba jednak dysponować urządzeniem godnym zaufania. Niedokładne może nam przysporzyć dużych kłopotów, szczególnie jeżeli stężenie alkoholu we krwi jest na granicy dopuszczalnego limitu.
 • Na tropie hałasu – Dziwne, nieprzyjemne i niepokojące hałasy dochodzące spod maski stanowią nie tylko przyczynę dyskomfortu użytkownika samochodu, ale również bywają utrapieniem dla mechanika, który musi ustalić jakie jest źródło owego dźwięk. Przydaje się wówczas nie tylko wrażliwy słuch, ale również doświadczenie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!