Świat Motoryzacji 4/2018

, 27 kwietnia 2018, 9:03

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 4/2018, które powinno być dostępne w punktach sprzedaży największych polskich dystrybutorów części motoryzacyjnych, a na pewno przeczytać je można na stronie swiatmotoryzacji.com.pl i w każdej chwili sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów.

Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Legislacyjna luka w telematyce – Na rynek trafiają już samochody z zamkniętymi systemami telematycznymi, do których dostęp mają wyłącznie podmioty związane z producentami pojazdów, czyli dealerzy i autoryzowane serwisy. Czy doczekamy się sprawiedliwych unijnych przepisów, które zapobiegną uprawianiu monopolistycznych praktyk przez koncerny samochodowe?
 • Rocznicowe prezenty od Moto-Profilu – Firma Moto-Profil obchodzi w tym roku 25-lecie działalności. Jednocześnie w tym roku odbędzie się piętnasta edycja targów ProfiAuto Show. Z okazji 25-lecia firma zaplanowała wiele promocji oraz działań skierowanych przede wszystkim do partnerów biznesowych. Jednym ze sposobów ich gratyfikacji jest promocja sprzedażowa „25+1 samochodów na 25-lecie”, w ramach której do 26 klientów trafią samochody Opel Corsa VAN.
 • Mistrzostwa na mecie – Jacek Jakimów w kategorii Mechanik Zawodowy oraz Radosław Bladocha i Kamil Misiewicz z Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu w kategorii Młody Mechanik zostali laureatami VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finał konkursu pod patronatem producenta olejów Mobil Delvac 1 odbył się na targach Poznań Motor Show 2018. Zawodnikom najwięcej trudności sprawiło serwisowanie pojazdów hybrydowych, ale dużym zaskoczeniem było również pojawienie się po raz pierwszy w historii Mistrzostw ciągnika rolniczego.
 • Supermechanik pod nowym szyldem – Rozpoczęła się trzecia edycja konkursu Supermechanik, tym razem już pod szyldem ELIT Polska. Pierwszy etap konkursu Supermechanik ELIT 2018 potrwa do końca czerwca. Podobnie jak w poprzednich edycjach bazuje on na platformie internetowej.
 • Polski YCM rozstrzygnięty – Poznaliśmy trzech zawodników, którzy podczas poznańskich targów Motor Show wykazali się największą wiedzą i najsprawniej usuwali usterki w samochodach, zapewniając sobie tym samym przepustkę do międzynarodowego finału konkursu Young Car Mechanic. Finał polskiej edycji konkursu stał na bardzo wysokim poziomie, a jego uczestników dopingował i wspierał m.in. Bartek Ostałowski.
 • Katalog Online Inter Cars – Sprawnie, szybko i wygodnie to trzy fundamentalne zasady, którymi kierowali się twórcy Katalogu Online firmy Inter Cars. Umożliwia on dostęp do ponad dwóch milionów części do samochodów, ułatwia analizę wyceny naprawy auta i znacząco podnosi efektywność pracy warsztatu. Katalog Online to najpopularniejszy tego typu program na polskim rynku motoryzacyjnym.
 • Nowe rozruszniki DENSO – DENSO rozszerzyło ofertę rozruszników przeznaczonych na rynek części zamiennych o 21 nowych numerów katalogowych. Zapewniają one 1178 dodatkowych zastosowań, głównie w pojazdach grupy VW i Jaguar Land Rover.
 • Zmiany w zestawach SKF – SKF nieustannie wprowadza nowe rozwiązania, także do produktów obecnych już na rynku. Najnowszym przykładem jest zmiana sposobu smarowania przegubów napędowych oraz zawartość pewnego zestawu napinacza paska rozrządu.
 • Kuna – samochodowy szkodnik – Chyba każdy już słyszał o samochodach unieruchomionych lub uszkodzonych przez kuny. Ich destrukcyjnym zachowaniom można jednak przeciwdziałać. Wiosna to najlepsza do tego pora.
 • Diagnostyka i naprawa zawieszenia – Komfort i bezpieczeństwo jazdy coraz bardziej zależą od rozmaitych systemów elektronicznych. Jednak podstawą wciąż pozostaje zawieszenie, dlatego jego systematyczna kontrola i stan techniczny są ogromnie ważne.
 • Regenerowane zaciski z dobrymi perspektywami – Producenci zacisków hamulcowych, ale i firmy zajmujące się regeneracją tych elementów mają przed sobą dobre perspektywy. Z roku na rok wzrasta bowiem liczba nowych modeli samochodów wyposażonych hamulce tarczowe na obu osiach pojazdu.
 • Hamowanie krótsze o trzy metry – Lumag, jeden z czołowych polskich producentów materiałów ciernych, wyposaża swoją fabrykę w nową linię aplikującą warstwę green coat. Dzięki temu wytwarzane przez firmę klocki hamulcowe będą zapewniały jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa, czego najlepszym dowodem jest krótsza nawet o 3 metry droga hamowania od 50 km/h do 0 km/h na etapie docierania się nowo założonych klocków.
 • Jak przechowywać ogumienie – Odpowiednio magazynowana kilkuletnia nieużywana opona jest tak samo dobra, jak ogumienie wyprodukowane niedawno. Głównym czynnikiem wpływającym na żywotność opon jest ich eksploatacja. Jeśli jest nieprawidłowa, ma to istotny wpływ również na parametry i osiągi samochodu oraz poziom bezpieczeństwa podróżujących pojazdem.
 • O Sharanie,co niespodziewanie (nie)zapalał – Rozwikłanie niektórych zagadek wymaga nie tylko doświadczenia, ale również spostrzegawczości. Trzeba dostrzec coś, co pojawia się tylko na chwilę, niczym przelatujące za oknem UFO.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!