Świat Motoryzacji 7-8/2017

, 18 lipca 2017, 12:08

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 7-8/2017, które powinno być dostępne w punktach największych polskich dystrybutorów, a na pewno znajduje się na stronie swiatmotoryzacji.com.pl i w każdej chwili można sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów.

Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Najkrótsza droga do tego, by Twój warsztat zyskał miano najlepszego! – Ruszył konkurs dla niezależnych warsztatów samochodowych, organizowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Jeżeli uważasz, że Twój warsztat oferuje najwyższą jakość usług, powinieneś/ powinnaś niezwłocznie zgłosić swój udział w konkursie.
 • Czym grozi obowiązkowa certyfikacja części – Czytając gazety i portale motoryzacyjne można spotkać się z artykułami i komentarzami, jak to złodzieje w warsztatach okradają swoich klientów, oszuści oszukują kierowców podczas napraw samochodów, a oferowane części są wątpliwej jakości. Złodziej z definicji kradnie, zatem zdanie to przynajmniej teoretycznie jest prawdziwe. Jest jednak manipulacją i wprowadza w błąd. Informacje takie zarazem sprawiają, że grupy interesariuszy zabiegają o wprowadzenie w Polsce krajowej obowiązkowej certyfikacji części.
 • Targi dla profesjonalistów – Targi Inter Cars są ważnym i wyczekiwanym wydarzeniem zarówno dla dostawców, jak i klientów. Stanowią bowiem okazję do spotkań, podczas których przekazywane są informacje na temat nowości produktowych i technologicznych, a także poszerzyć można na nich swą wiedzę techniczną.
 • Master Mechanik po raz kolejny – Największy w Polsce konkurs wiedzy technicznej online, Master Mechanik, po raz kolejny sprawdzi wiedzę i umiejętności pracowników warsztatów samochodowych. Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w rywalizacji mogą zgłaszać się za pomocą specjalnego formularza na stronie www.mastermechanik.pl.
 • Tysiąc warsztatów – Sieć ProfiAuto Serwis liczy już tysiąc warsztatów – poinformowali przedstawiciele marki ProfiAuto, zapewniając przy tym, że są to sprawdzone, niezależne punkty napraw, spełniające określone przez organizatora sieci wymagania, które mają sprawić, że zrzeszone warsztaty staną się tańszymi odpowiednikami autoryzowanych serwisów.
 • MOOG wspiera klientów – Federal-Mogul Motorparts rozwija program wsparcia dla klientów marki MOOG. Na początek przedstawia dwa filmy poradnikowe. Kolejne, a także aktualizacje materiałów technicznych i produktowych, pojawią się w sieci w najbliższych miesiącach.
 • Rozrząd kompleksowo – Skorzystanie z gotowego zestawu renomowanej firmy to najrozsądniejszy i najwygodniejszy sposób wymiany paska rozrządu. Dzięki temu zostaną wymienione wszystkie części, które tego wymagają, a do tego mechanik ma gwarancję, że wszystko będzie do siebie pasować.
 • Filtry paliwa – podobne a różne – Filtry paliwa znajdujące się przy silnikach o zapłonie iskrowym i samoczynnym pełnią to samo zadanie, zbliżona jest też procedura ich wymiany. Ale są między nimi również istotne różnice. Odmienne są wszak wymagania obu typów silników, odmienne właściwości ma benzyna i olej napędowy.
 • Najczęstsze przyczyny awarii rozrusznika – Rozrusznik to jeden z tych podzespołów, których poprawne działanie jest niezbędne do uruchomienia pojazdu. Dlatego warto wiedzieć co i dlaczego najczęściej odmawia w nim posłuszeństwa.
 • Przegląd amortyzatorów i zawieszenia – Nie ma złego momentu na sprawdzenie stanu amortyzatorów i współpracujących z nimi elementów, a z całą pewnością warto dokonać takiej kontroli przed dłuższym wyjazdem.
 • ABS po blacharce – Zdarza się czasem, że w samochodzie po naprawie powypadkowej coś szwankuje. Zazwyczaj trudno powiązać przyczyny usterki z bezpośrednimi skutkami kolizji, przez co postawienie właściwej diagnozy bywa kłopotliwe.
 • Tylko na gazie – Pewne zjawiska bywają interpretowane rutynowo, choć jak wiadomo, ten sam efekt może mieć różne przyczyny. Czasami takie schematyczne myślenie prowadzi do diagnostycznej porażki.
 • O Colcie co się zacinał – Trafna diagnoza może ocalić przed zupełnie niepotrzebnym wysiłkiem, kosztami i stratą czasu.
 • Kłopoty z klasą A – Z awariami nowoczesnych samochodów bywa czasem jak z akcją powieści sensacyjnej – wszystko wiąże się ze wszystkim, nawet jeśli na pozór nie ma ze sobą nic wspólnego.

Komentarze

Brak komentarzy