Świat Motoryzacji 5/2017

, 24 maja 2017, 15:09

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 5/2017, które powinno być dostępne w punktach największych polskich dystrybutorów, a na pewno znajduje się na stronie swiatmotoryzacji.com.pl i w każdej chwili można sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Korzyści z dobrowolnej certyfikacji – Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) oraz Instytut Transportu Samochodowego (ITS) podpisały porozumienie, dzięki któremu producenci i dystrybutorzy części będą mogli certyfikować swoje produkty w polskich laboratoriach.
 • Atrakcje ProfiAuto Show Niewiele czasu już pozostało do jednego z największych motoryzacyjnych wydarzeń w Polsce. ProfiAuto Show 2017, coroczne spotkanie profesjonalistów z branży automotive i prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników motoryzacji, odbędzie się bowiem 3-4 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym zlokalizowanym obok słynnego katowickiego Spodka.
 • Punkty za odpady – Przepisy obligują warsztaty do odpowiedniego gospodarowania odpadami. Choć ich recykling kosztuje, to przystępując do projektu Bio Service prowadzonego przez Inter Cars, można liczyć nie tylko na pomoc w prawidłowym prowadzeniu gospodarki opadami, ale i na zwrot nakładów poniesionych na ich utylizację.
 • Najlepiej w zestawie – Wymieniając pasek rozrządu, najwygodniej i najrozsądniej skorzystać z gotowego zestawu renomowanej firmy, ponieważ w jego skład wchodzą wszystkie elementy, które powinny być wymienione podczas kompleksowej naprawy.
 • Nieoczekiwany brak chłodu – Pierwsze porządne upały zawsze są testem dla samochodowych układów klimatyzacji. Wielu właścicieli aut zostaje wtedy nieprzyjemnie zaskoczonych tym, że klimatyzacja w ich pojazdach nie działa tak, jak powinna.
 • Regenerowane jak nowe – W przypadku konieczności wymiany sprężarki klimatyzacji , warto rozważyć montaż profesjonalnie regenerowanych produktów marek Thermotec Reman i Denso Reman dostępnych w Inter Cars.
 • Wymienić amortyzatory, uniknąć błędu – Dobór odpowiedniej referencji nowych amortyzatorów gwarantuje sprawne i prawidłowe przeprowadzenie ich wymiany. Trzeba też wyjaśnić kierowcy konieczność wymiany wszystkich elementów mocujących.
 • Zmiany na jeszcze lepsze – Wydłużony spaw, inny kształt gumowej osłony sworznia, powłoka kataforetyczna oraz nowe gniazdo imbusowe – zmiany te podnoszą żywotność części zamiennych marki MOOG, a jednocześnie ułatwiają serwisowanie pojazdów.
 • Przegub – newralgiczny element półosi – Półosie napędowe są elementami trwałymi, jednak nieodpowiednia eksploatacja i błędy montażowe przyspieszają ich zużycie. Podczas obsługi tych części należy więc pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą zapobiec nieprawidłowościom.
 • Hamulce nie lubią pośpiechu – Pośpiech bywa złym doradcą także przy serwisowaniu samochodu. Z analiz działu technicznego marki Mintex wynika, że częstą przyczyną uszkodzenia nowych części jest jakiś prosty błąd popełniany przez mechanika, który jak najszybciej chciał dokonać naprawy.
 • Zadanie dla profesjonalisty – Chociaż w internecie nie brakuje rad, jak samodzielnie wymienić lampę ksenonową, w praktyce będzie o wiele bezpieczniej dla kierowcy i samochodu, gdy operacja ta zostanie zlecona profesjonalnemu warsztatowi.
 • Pojazd wielodzietny – Są chwile kiedy mechanik samochodowy może poczuć, że wybrał zawód zaufania publicznego. Co prawda ciąży na nim brzemię odpowiedzialności, ale nagrodą jest satysfakcja.

Komentarze

Brak komentarzy