Świat Motoryzacji 10/2016

, 2 listopada 2016, 8:42

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 10/2016, które powinno być dostępne w punktach największych polskich dystrybutorów, a na pewno znajduje się na stronie swiatmotoryzacji.com.pl i w każdej chwili można sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Coraz lepsze perspektywy – Rozwój projektu ProfiAuto Serwis, współpraca z zagranicznymi partnerami, a także nowoczesne narzędzia dla partnerów mające wspierać ich działalność – to tylko niektóre z tematów, o jakich dyskutowano podczas  tegorocznej Konferencji Partnerów Handlowych firmy Moto-Profil oraz konferencji należącej do niej marki ProfiAuto.
 • Co to była za biesiada – Odbył się wielki finał konkursu Gala Biesiadna – najważniejszej promocji, organizowanej przez Inter Cars w tym roku. Goście dopisali i w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu pojawiły się tłumy klientów spółki, gotowych spędzić wspólnie weekend pełen emocji i atrakcji.
 • „Sam zobacz…”, że można zyskać – Z początkiem października ruszyła akcja promocyjna „Sam zobacz…” firmy HELLA przygotowana specjalnie z myślą o warsztatach. Warsztaty, które biorą w niej udział mogą zdobyć praktyczne nagrody, z kolei ich klienci będą mogli bezpieczniej poczuć się na drodze.
 • Trzy sposoby na wtryskiwacze – W razie awarii wtryskiwaczy użytkownik może skorzystać z trzech możliwości oferowanych przez Delphi, dostosowanych do wieku i wartości rynkowej pojazdu.
 • AXONE Nemo – tablet diagnostyczny – AXONE Nemo to dwunastocalowy tablet diagnostyczny o innowacyjnych rozwiązaniach, sprawiających, że należy on od najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń diagnostycznych.
 • Podwójne sprzęgło – Wymiana podwójnego sprzęgła jest dużym wyzwaniem dla wielu mechaników. By ich wspomóc, Schaeffler przygotował odpowiednie zestawy naprawcze, specjalne narzędzia, a także szkolenia techniczne.
 • Poradnik doboru oleju silnikowego – Bez względu na moc, moment obrotowy czy liczbę koni, każdy silnik potrzebuje odpowiedniego oleju. Warto wiedzieć, że silniki benzynowe, Diesla, zasilane gazem i hybrydowe mają nieco inne wymagania.
 • Przekładnia dobrze smarowana – Skrzynia biegów nie powinna wymagać interwencji mechanika przez całe życie samochodu pod warunkiem, że jest odpowiednio smarowana.
 • Regulacja świateł – Nikt nie lubi być oślepiany światłami
 • nadjeżdżających z przeciwka samochodów. Dlatego należy zadbać o właściwe ustawienie reflektorów.
 • Jakie klocki wybrać? – Letnia, zimowa, błotno-śniegowa, całoroczna – kierowcy nie mają z reguły problemu ze znajomością typów opon. A co z klockami hamulcowymi? Czy w ich przypadku także można wyróżnić różne typy ze względu na warunki jazdy?
 • Jeep i hydraulika – Wydaje się, że ustalenie miejsca wycieku jest sprawą prostą i nie wymagającą inwazyjnych metod diagnostycznych. Zasadniczo to prawda, ale każda zasada ma swoje wyjątki. Te z kolei potrafią napsuć krwi właścicielom pojazdów, a także mechanikom.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!