Świat Motoryzacji 4/2016

, 29 kwietnia 2016, 9:58

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 4/2016, które być może jest jeszcze dostępne w filach czołowych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie swiatmotoryzacji.com.pl lub sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

  • Kierowcy wybierają nas świadomie – rozmowa z Piotrem Kasprzakiem prezesem Liqui Moly.
  • SDCM w elitarnym gronie – Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Motoryzacyjnych (CLEPA) przyjęło do swoich struktur polskie Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM).
  • Próżnia – ważny etap obsługi klimatyzacji  – Jednym z etapów w procesie obsługi klimatyzacji jest znaczne obniżenie w niej ciśnienia, czyli, jak mówi się powszechnie, wytworzenie próżni. Etap ten bywa bagatelizowany, tymczasem jest on bardzo ważny.
  • By sprężarka działała sprawnie – Trwałość sprężarki klimatyzacji bardzo zależy od jej właściwego smarowania. Dlatego Delphi przypomina, by ściśle się trzymać wszystkich zaleceń na ten temat zawartych w dokumentacji technicznej urządzenia.
  • Przygotować się do sezonu – Kiedy tylko nastanie cieplejsza aura wielu właścicieli samochodów przekona się, że układ klimatyzacji w ich pojazdach działa słabo lub zgoła wcale. Dla warsztatów to pracowity okres, bo klienci ustawiają się w kolejkach. Należy się więc do sezonu przygotować, by w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje rynek – przypominają specjaliści z Inter Cars. Najwyższa zatem pora na przegląd stacji klimatyzacji.
  • Kłopotliwy zawór – Część właścicieli samochodów uważa, że zawór EGR został wymyślony tylko po to, żeby trzeba było go wymieniać.
  • Wymiana pompy wspomagania – Aby nowa pompa wspomagania układu kierowniczego działała długo i niezawodnie, nie wystarczy tak po prostu zamontować ją w miejsce starej – zużytej lub uszkodzonej.
  • Zużycie powolne – Trwałość amortyzatorów uzależniona jest od warunków eksploatacji samochodu i stylu jazdy kierowcy. Z reguły wynosi ona kilka lat, przy czym zużycie amortyzatorów następuje stopniowo, co usypia czujność właściciela pojazdu.
  • Ciało obce – Czasem w naprawianych samochodach można znaleźć wynalazki rozmaitych McGyverów lub innych pomysłowych Dobromirów. Niektóre widać od razu, inne zaś tkwią ukryte niczym podsłuch założony przez tajne służby. I zanim się je znajdzie, potrafią przysporzyć kłopotów

Dowiedz się więcej

Przez Atlantyk nad Wisłę
Przez Atlantyk nad Wisłę

Afera ze sfałszowanym oprogramowaniem stosowanym w Volkwagenach z silnikami Diesla zmierza do pomyślnego finału. Koncern zawarł z władzami USA porozumienie, na mocy którego naprawi bądź wykupi inkryminowane samochody. W Wolfsburgu już sobie na cel odłożyli na kupkę 10 miliardów dolarów. A co na to akcjonariusze? Ci odetchnęli z ulgą, choć wydawałoby się, że powinni na […]

Świat Motoryzacji 5/2016
Świat Motoryzacji 5/2016

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 5/2016, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie swiatmotoryzacji.com.pl lub sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych: Lumag inwestuje w nową linię – Należąca do firmy Lumag […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Józef Ł., 1 maja 2016, 16:40 0 0

Strona http://www.swiatmotoryzacji.com.pl/została zaatakowana przez hakerów By Dr.Silnt HilL #

Odpowiedz