Świat Motoryzacji 3/2016

, 22 marca 2016, 11:50

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 3/2016, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie swiatmotoryzacji.com.pl lub sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Sachs Roadshow 2016, czyli wiedza i emocje w pakiecie – ZF Services rusza z czwartą edycją akcji Sachs Roadshow 2016. Pod hasłem „Poczuj moc wiedzy i siłę praktyki” eksperci ZF Services przekażą specjalistyczną wiedzę, pomogą zdobyć nowe praktyczne umiejętności oraz zapewnią wyjątkowe wyścigowe emocje ponad 800 pracownikom branży warsztatowej. Zaprezentowany zostanie również program warsztatów partnerskich ZF Services [pro]Tech, który zadebiutuje w Polsce w drugiej połowie roku..
 • ProfiAuto Pit Stop – Ponad 50 imprez w całym kraju, w planach bezpłatna kontrola minimum 5000 samochodów i „grafik” wypełniony do końca roku. Rusza kolejna edycja akcji, organizowanej już od czterech lat przez ProfiAuto wraz z partnerami sieci i producentami. Ekipa Pit Stopu będzie w tym roku bardzo aktywna i widoczna w wielu polskich miastach. Celem jest przypominanie kierowcom, jak stan techniczny pojazdów może wpływać na bezpieczeństwo jazdy.
 • Show Car wyrusza w drogę – Do rychłego wyjazdu w trasę przygotowują się trzy ciężarówki Show Car. W mobilnych centrach szkoleniowych wiedzę zdobywać będą zarówno klienci z segmentu ciężarowego, jak i osobowego.
 • Centrum z uprawnieniami – Centrum Szkoleniowe Techniki Motoryzacyjnej Bosch w Warszawie zyskało prawo do wydawania zaświadczeń nieodzownych pracownikom warsztatów zajmującym się obsługą i naprawą samochodowych systemów klimatyzacji.
 • Jak dobrać odpowiedni olej silnikowy – Ze względu na różnorodność używanych materiałów oraz różne sposoby wykonania i montażu poszczególnych części silnika, bardzo ważne jest dobranie takiego oleju, który będzie docierał do wszystkich miejsc wymagających smarowania. Drugim ważnym aspektem doboru są warunki, w jakich olej pracuje – temperatura otoczenia, sposób eksploatacji samochodu (jazda po mieście, autostrady itp.), a także zakładana przez konstruktorów częstotliwość wymian.
 • Castrol bliżej warsztatów – Od wielu już lat, firma Castrol podejmuje wiele inicjatyw, mających na celu wspieranie serwisów niezależnych. Najnowszym projektem są działania marketingowe prowadzone lokalnie, w wybranych regionach Polski. Obecnie trwa akcja na terenie województwa podkarpackiego, ale obejmie ona również kolejne regiony.
 • Wymiana świec zapłonowych – Wymiana świec zapłonowych jest tak rutynową operacją, że często wykonuje się ją bez zastanowienia. Może to prowadzić do błędów.
 • Sprzęgło wymaga uwagi – Coraz większa masa samochodów oraz moc i moment obrotowy stosowanych w nich silników sprawiają, że sprzęgła muszą sprostać coraz większym obciążeniom. Szczególnie zaś dotyczy to pojazdów napędzanych jednostkami wysokoprężnymi. W związku z tym specjaliści z ZF Services zalecają wizytę w warsztacie nawet wtedy, gdy kierowca zauważy pozornie niewielkie problemy podczas ruszania.
 • Tylko nowe – Każdy właściciel samochodu, a już zwłaszcza starszego, stara się obniżyć koszty naprawy swego pojazdu. Są jednak elementy, na których nie wolno oszczędzać. Z pewnością należą do nich amortyzatory.
 • Co mówią tarcze – na podstawie samego tylko wyglądu tarcz hamulcowych można zwykle trafnie określić co było przyczyną niewłaściwej pracy hamulców, a także co należy uczynić, aby po naprawie przez długi czas dobrze one pracowały.
 • Silentblocki – parę uwag – Praktyka dowodzi, że warto czytać wskazówki montażowe, nawet jeśli dysponuje się znacznym doświadczeniem. Czasem bowiem okazuje się, że niektóre niuanse nam umknęły. Stare warsztatowe porzekadło mówi zaś, że trzeba uczyć się na błędach, byle nie swoich.
 • Powikłania pourazowe – Po zerwaniu paska rozrządu dochodzi czasem do uszkodzeń, które trudno od razu dostrzec. Mechanik zaś, składając ponownie wszystko do kupy, musi wykazać się intuicją ortopedy traumatologa.

Dowiedz się więcej

Świat Motoryzacji 5/2016
Świat Motoryzacji 5/2016

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 5/2016, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie swiatmotoryzacji.com.pl lub sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych: Lumag inwestuje w nową linię – Należąca do firmy Lumag […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!