Świat Motoryzacji 2/2016

, 1 marca 2016, 8:31

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 2/2016, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie swiatmotoryzacji.com.pl lub sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Podatek groźny dla bezpieczeństwa – Podatek od sprzedaży detalicznej negatywnie wpłynie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym – wskazuje Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów zęści Motoryzacyjnych SDCM.
 • Nowe filie to większy dostęp do rynku – rozmowa z Piotrem Stopczykiem, prezesem zarządu AD Polska.
 • Także dla zawodowców – Tegoroczne, V Ogólnopolskie Mistrzostwach Mechaników ponownie, po roku przerwy, ozegrane zostaną również w kategorii profesjonalistów. O tytuł najlepszego Mechanika znów więc będą mogli rywalizować doświadczeni serwisanci. Zgłoszenia są wciąż przyjmowane na stronie mistrzostwamechanikow.pl.
 • Z myślą o codziennej eksploatacji – Na polskim rynku ojawiła się kolejna marka olejów silnikowych, ale też płynów eksploatacyjnych i chemii warsztatowej. Jest nią BIZOL.
 • Baza plus dodatek – Podstawą dobrego oleju silnikowego jest wysokiej jakości baza. Jednak dopiero w połączeniu z odpowiednimi dodatkami uszlachetniającymi tworzy ona olej o pożądanych właściwościach, zapewniający prawidłową ochronę silnika.
 • Sposób na wymianę oleju w skrzyni automatycznej – Systematycznie rośnie popularność pojazdów wyposażonych w automatyczną przekładnię biegów. A ponieważ w przekładniach tych należy regularnie wymieniać olej, dla warsztatów oznacza to możliwość świadczenia dodatkowych usług. Pod warunkiem jednak, że dysponują specjalnym urządzeniem do przeprowadzanie tej operacji.
 • Cztery sekundy czynią dużą różnicę – Nowa sonda lambda opracowana przez Delphi jest wyraźnie mniejsza od dotychczasowych, dzięki czemu szybciej się nagrzewa. To zaś w zasadniczy sposób wpływa na ilość węglowodorów emitowanych po uruchomieniu silnika.
 • Usterki sond lambda – Zasada, która powinna przyświecać przy wymianie każdej części mówi, że zanim zamontujemy nowy element, musimy najpierw dowiedzieć się, dlaczego zawiódł stary. Jeśli tego nie zrobimy, być może nowa część szybko podzieli los poprzedniczki, a samochód z tą samą usterką i pretensjami właściciela wróci do warsztatu. Dotyczy to również czujników tlenu, czyli sond lambda.
 • Przepływomierze – uszkodzenia i diagnostyka – Właściwa praca przepływomierza to niezbędny warunek do tego, by sterownik odmierzał odpowiednią dawkę podawanego paliwa, zapewniającą stechiometryczne proporcje składników mieszanki  paliwowo- powietrznej.
 • Niezawodne, lecz nie zawsze – Awarie wtryskiwaczy benzynowych nie zdarzają się często, niemniej są sytuacje, kiedy nie pozostaje nam nic innego jak je po prostu wymienić.
 • Wierzyć, ale nie do końca – Informacje uzyskiwane dzięki testerom diagnostycznym są niezwykle pomocne, ale czasem mogą bardzo zmylić mechanika podchodzącego do nich zupełnie bezkrytycznie.
 • Tanie czy dobre? – Wszystkie klocki hamulcowe wyglądają dosyć podobnie, ale potrafią bardzo znacznie różnić się ceną. Z czego to wynika i jak przekłada się walory użytkowe klocków mające bezpośredni już wpływ na bezpieczeństwo użytkowania pojazdu?
 • Nie chodzi, nie chłodzi – Zdarza się, że pozornie prosta sprawa nagle przybiera nieoczekiwany obrót i wszystko się komplikuje. Po zamontowaniu nowej części pojawiają się bowiem nowe kłopoty.

Dowiedz się więcej

Mechanicy na Wiejską!
Mechanicy na Wiejską!

Kryzysy naftowe polegały dotąd na tym, że coś politycznie komplikowało się na Bliskim Wschodzie, skutkiem czego wydobycie spadało, a ceny baryłki na giełdzie szybowały w niebiosa. Dziś też mówi się o kryzysie naftowym, ale polega on czymś zgoła odwrotnym. Saudyjczycy chcący zalać ropą konkurencję w Ameryce doprowadzili do tak dużej podaży tego surowca, która w […]

Świat Motoryzacji 1/2016
Świat Motoryzacji 1/2016

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 1/2016, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie swiatmotoryzacji.com.pl lub sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych: Wreszcie legalna trzecia tablica – Z początkiem roku weszły w […]

Komentarze

Brak komentarzy!