Świat Motoryzacji 1/2016

, 29 stycznia 2016, 11:05

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 1/2016, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie swiatmotoryzacji.com.pl lub sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Wreszcie legalna trzecia tablica – Z początkiem roku weszły w życie przepisy umożliwiające uzyskanie trzeciej tablicy rejestracyjnej, którą można umieścić na bagażniku do przewozu rowerów zamontowanym na samochodowym haku holowniczym. Na problem braku odpowiednich regulacji od dawna uwagę zwracało środowisko rowerowe oraz przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą tego rodzaju bagażników.
 • Światło na podróbki – Na rynku części i akcesoriów motoryzacyjnych regularnie pojawiają się produkty podrobione. Proceder ten uderza w renomowane marki i dotyczy również źródeł światła. Tymczasem zaledwie 9% kierowców wie, w jaki sposób sprawdzić ich oryginalność – tak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia, a zleconych przez firmę OSRAM.
 • Samochody coraz inteligentniejsze – Rozwój technologii telekomunikacyjnych sprawia, że samochody będą już niedługo same jeździły po autostradach i parkowały. Użytkownicy będą jeździć wygodniej i bezpieczniej.
 • Pojazd samojazd – W trzy miesiące po przedstawieniu go na zeszłorocznych targach CES, autonomiczny pojazd Delphi odbył najdłuższą w Ameryce Północnej podróż – z San Francisco do Nowego Jorku. W tym roku na tych samej wystawie koncern Delphi pokazał, że pojazd może komunikować się z innymi obiektami.
 • Zima ziębi, zima gnębi – Każdej porze roku można przypisać jakieś typowe dla niej awarie. Zdecydowanie najwięcej zimie.
 • 3,8°C przez pół roku… – Chłód gości w Polsce znacznie dłużej niż trwa zima z jej atrybutami w postaci śniegu i mrozu. To jeden z głównych powodów rosnącej popularności ogrzewania postojowego na naszym rynku.
 • Co powiedzą świece żarowe – Zimy ostatnimi laty nie są szczególnie srogie, ale mimo to zdarzają się jeszcze fale siarczystych mrozów. Wówczas szczególna odpowiedzialność za pomyślne uruchomienie samochodu z silnikiem wysokoprężnym spoczywa na świecach żarowych.
 • Sondowanie sondy – Sprawdzenie poprawności działania sondy lambda nie stanowi wielkiego problemu, o ile rozumie się zasadę działania tego czujnika.
 • Test trzech turbosprężarek – Szybko rosnąca liczba samochodów wyposażonych w turbosprężarki sprawiła, że znacznie wzrosła w naszym kraju liczba zakładów zajmujących się naprawą tych urządzeń. Jaki jest poziom świadczonych przez nie usług postanowili sprawdzić fachowcy z firmy Moto Remo.
 • PVT PLUS, czyli lepsze chłodzenie tarcz hamulcowych – Lżejsza konstrukcja, większa odporność na pęknięcia termiczne, mniejsze zużycie klocków – to wedle firmy Brembo główne zalety wytwarzanych przez nią od niedawna tarcz hamulcowych z nowym kształtem przestrzeni wentylacyjnej.
 • Ekologia z Bio Service – Inter Cars przypomina, że do 15 marca należy złożyć roczne zestawienie danych o wytworzonych odpadach. Sprawozdanie należy dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego w swoim województwie.
 • Golf na zimę – Podczas poszukiwania przyczyn awarii, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę te najbardziej prawdopodobne, stopniowo przechodząc do rzadziej występujących lub zgoła całkiem egzotycznych. Dokonując owej gradacji należy pamiętać o jednym: obowiązuje zasada ograniczonego zaufania. To co bowiem wydaje się być w całkiem dobrym stanie, może jedynie dobry stan udawać.

Dowiedz się więcej

Nowe prądy
Nowe prądy

Elon Musk, założyciel firm Tesla i SpaceX uznany jest za największego wizjonera wśród światowych przemysłowców. Twórcy filmu „Ironman” przyznali, że to właśnie słynny biznesmen i wynalazca był pierwowzorem postaci Tony’ego Starka. Kiedy osiem lat temu Tesla rozpoczynała produkcję swojego pierwszego samochodu, wielu obserwatorów twierdziło, że będą to jedynie zabawki dla bogatych snobów. Dziś wszystko wskazuje […]

Świat Motoryzacji 12/2015
Świat Motoryzacji 12/2015

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 12/2015, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie swiatmotoryzacji.com.pl lub sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych: Z umiarkowanym optymizmem – Podsumowania, dyskusje, plany na przyszłość – […]

Świat Motoryzacji 2/2016
Świat Motoryzacji 2/2016

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 2/2016, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie swiatmotoryzacji.com.pl lub sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych: Podatek groźny dla bezpieczeństwa – Podatek od sprzedaży detalicznej negatywnie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!