Świat Motoryzacji 12/2015

, 23 grudnia 2015, 12:10

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 12/2015, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie swiatmotoryzacji.com.pl lub sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Z umiarkowanym optymizmem – Podsumowania, dyskusje, plany na przyszłość – oto tematy, które zdominowały 10. Konferencję Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego zorganizowaną przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM.
 • Mistrzostwa Mechaników – trwają zapisy – Przed nami kolejna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Ich finał tradycyjnie już odbędzie się podczas poznańskich Targów Techniki Motoryzacyjnej, ale organizator zapowiada też kilka ważnych zmian, w tym powrót kategorii mechanik zawodowy, test próbny dla uczniów i nacisk na tematykę bezpieczeństwa.
 • Warsztatowa Polska – Niespodzianki i prawdziwe odkrycia, perły niezależnego rynku motoryzacyjnego znajdowane często w nieoczekiwanych miejscach – tak najlapidarniej można podsumować rozstrzygnięty niedawno konkurs „Warsztat Roku 2015”.
 • Xtra, czyli tarcze wypełniające lukę – Włoska firma Brembo szczyci się, że jest jednym z czołowych dostawców elementów układu hamulcowego nie tylko na tzw. pierwszy montaż, ale także na rynek części zamiennych. A jednak w jej ofercie tarcz hamulcowych znalazła się luka, którą maja wypełnić nowe tarcze Xtra.
 • Brembo – historia sukcesu – Dzieje firmy Brembo stanowią świetny przykład, że z niewielkiej firmy produkującej części zamienne wyrosnąć może wielkie przedsiębiorstwo należące do ścisłej czołówki w swej branży.
 • Niklowe i irydowe – Linia świec zapłonowych DENSO TT jest obecna na rynku od 2011 roku. Do niedawna obejmowała ona wyłącznie świece z elektrodami niklowymi. Teraz uzupełniła ją gama świec Iridium TT.
 • Drugi serwis, pierwsza hamownia – Ruszył drugi w Polsce autoryzowany serwis ZF. Jest on, jako jedyny w kraju, wyposażony w specjalna hamownię skrzyń biegów.
 • Zmień olej przed zimą, a ulżysz silnikowi – Znajdujący się w silniku olej nieuchronnie traci swoje właściwości i może okazać się, że będą one niewystarczające w czasie dużych wahań temperatury czy przy wysokiej wilgotności powietrza. Choć więc od lat nie ma potrzeby sezonowej wymiany oleju, warto go zmienić przed nadejściem mrozów.
 • Sposób na wtryskiwacze – Jeśli samochód jest wyposażony w spryskiwacze reflektorów, chciałoby się, aby one działały, choć oczywiście ich awaria nie uniemożliwia korzystania z auta.
 • Mata na wycieki – Kałuża oleju na stanowisku, na którym naprawiany jest samochód to nie tylko kwestia estetyki, ale i bezpieczeństwa. Dlatego firma MEWA proponuje maty absorpcyjne Multitex.
 • Zapalanie z przeszkodami – Sprawny samochód z silnikiem wysokoprężnym zatankowany odpowiednim do pory roku paliwem powinien bez problemu zapalać niezależnie od aury. Jeśli zaczyna się narowić, lepiej od razu udać się do serwisu, zamiast czekać, aż problem się dodatkowo skomplikuje.
   

Dowiedz się więcej

Barwiony prąd
Barwiony prąd

Stary Marks powiadał, że jeśli historia się powtarza, to już jako farsa. Być może twierdzenie to sprawdza się w przypadku procesów społeczno-politycznych, bo jeśli chodzi o technikę motoryzacyjną, to sprawa ma się zgoła inaczej, czego przykładem są samochody elektryczne. Takie pojazdy budowane były już w pierwszej połowie XIX wieku. Do nich należały też ówczesne rekordy […]

Świat Motoryzacji 1/2016
Świat Motoryzacji 1/2016

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 1/2016, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie swiatmotoryzacji.com.pl lub sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych: Wreszcie legalna trzecia tablica – Z początkiem roku weszły w […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!