Świat Motoryzacji 11/2015

, 30 listopada 2015, 9:41

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 11/2015, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie swiatmotoryzacji.com.pl, lub sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Polacy są przyzwyczajeni do marek – Rozmowa z Oliverem Legrandem, wiceprezesem Federal-Mogul Aftermarket na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki
 • Droższe OC, szczególnie dla „anglików” – Odkąd pojawiła się możliwość rejestrowania samochodów z kierownicą po prawej stronie, wybrani ubezpieczyciele zaczęli oferować polisy OC na „angliki”. Polisy te były nawet 4-krotnie droższe niż za auta kontynentalne, a w ciągu ostatnich miesięcy ich cena jeszcze się zwiększyła, bo ceny polis OC generalnie wzrosły.
 • SKP – kontrole poza kontrolą – Część kierowców, zamiast naprawić auto przed okresowym badaniem technicznym, szuka „wyrozumiałego” diagnosty i najczęściej go znajduje. To patologiczne zjawisko, które negatywnie wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz szkodzi branży motoryzacyjnej. Koalicja R2RC postuluje wprowadzenie gruntownych zmian w działalności stacji kontroli pojazdów.
 • Moto-Profil i ProfiAuto – pomysły na na przyszłość – Podsumowanie dotychczasowych działań i plany na przyszłość koncentrujące się wokół udoskonalenia mechanizmu współpracy między siecią i jej partnerami oraz wdrażania nowoczesnych rozwiązań – to główne tematy, jakie pojawiły się na tegorocznej konferencji partnerów handlowych firmy Moto-Profil oraz konferencji należącej do niej marki ProfiAuto.
 • Nowy wizerunek marki Girling – Marka Girling, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek związanych z technologią hamulcową, postanowiła odświeżyć swój wizerunek oraz przypomnieć klientom o swej długiej historii i szerokiej ofercie.
 • Nowe sondy DENSO – Firma DENSO poszerzyła ofertę sond lambda dostępnych na rynku wtórnym o 30 nowych referencji. Większość z nich to czujniki typu A/F.
 • Jurid – zestawy i płyny – Federal-Mogul Motorparts powiększa asortyment hamulcowy. Pod marką Jurid wprowadzono na rynek 117 zestawów Evo-Kit ze wstępnie zmontowanymi szczękami hamulcowymi oraz 5 nowych płynów hamulcowych i hydraulicznych.
 • Ciężkie życie oleju silnikowego – Nowoczesne silniki są oszczędne i wydajne. Zastosowane w nich rozwiązania konstrukcyjne sprawiają jednak, że od olejów wymaga się ściśle określonych właściwości.
 • Würth – nowa wersja e-sklepu – Firma Würth uruchomiła nową wersję swej internetowej platformy handlowej. Internetowy Sklep Würth jest prosty w obsłudze, a jego klienci mają dostęp do cen i informacji na temat aktualnych produktów oraz historii dotychczasowych transakcji.
 • Jaki olej do sprężarki klimatyzacji – Dla trwałości i niezawodności sprężarki klimatyzacji kluczowe znaczenie ma właściwy dobór oleju, którym jest smarowana. Dlaczego tak się dzieje i jak uniknąć błędów – tłumaczą specjaliści firmy Nissens.
 • Jubileusz fabryki z Piastowa – Przykład ZAP Sznajder Batterien z Piastowa koło Warszawy wskazuje, że polska firma może osiągnąć sukces, w dodatku koncentrując się na rynku wtórnym
 • Common rail – co przytrafić się może – Układ common rail stał się już tak powszechnym rozwiązaniem, że zdobycie odpowiednich kompetencji pozwalających na obsługę tego systemu jest dla warsztatów koniecznością.
 • Tyle cylindrów, ile akurat potrzeba – Po co korzystać ze wszystkich cylindrów, skoro w danej chwili pożądaną moc może zapewnić np. jeden? Takie pytanie zadali sobie i odpowiedzieli na nie twórcy systemu Dynamic Skip Fire.
 • Volvo krótkowidz – Czasem dość banalne awarie okazują się mieć tak nietypowe przyczyny, że zarówno użytkownik jak i mechanik zaczynają tęsknić do czasów, kiedy samochody miały prostszą konstrukcję. Choć oferowany przez nie komfort jazdy był wtedy niższy w porównaniu do współczesnych aut, to jednak obsługa nastręczała zdecydowanie mniej kłopotów.

Dowiedz się więcej

Świat Motoryzacji 10/2015
Świat Motoryzacji 10/2015

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 10/2014, które powinno być jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie swiatmotoryzacji.com.pl lub sobie je z niej ściągnąć, znaleźć można wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych: Warsztaty na start – Do końca października przyjmowane są zgłoszenia do […]

Ekologiczne polowanie na diesle
Ekologiczne polowanie na diesle

Komisarz europejska Elżbieta Bieńkowska, niczym Europa porwana przez Zeusa, który przybrał postać byka, mknie poniesiona przez rumaka ekologii. Tak przynajmniej uważają koncerny samochodowe, które zagroziły, że będą wycofywać z produkcji część silników Diesla. Chodzi o to, że Komisja Europejska postanowiła zmienić procedurę badania toksyczności spalin. Do tej pory odbywało się to bowiem w laboratorium, a […]

Komentarze

Brak komentarzy!