Świat Motoryzacji 9/2015

, 28 września 2015, 12:07

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 9/2015, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie www.swiatmotoryzacji.com.pl, lub sobie je z niej pobrać, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

  • Zaczęło się od panewek… – Rozmowa z Krzysztofem Oleksowiczem o początkach Inter Cars, źródłach sukcesu i przyszłości branży.
  • Jak zapobiec „monopolomatyce” i zamrożeniu rynku – Trwa batalia o kształt europejskich regulacji dotyczących systemów telematycznych stosowanych w samochodach. Jeżeli wygra koncepcja forsowana przez producentów aut, praktycznie zapewnią sobie oni monopol na usługi serwisowe i doprowadzą do zamrożenia niezależnego rynku motoryzacyjnego.
  • Fałszywe miliardy złotych w CEP – By sensownie zaplanować dowolną inwestycję gospodarczą, niezbędne są prawdziwe i aktualne dane na temat rynku. Niestety nie da się tego powiedzieć o danych pochodzących z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Tworzą one niebezpieczne dla przedsiębiorców miraże.
  • Czy „anglik” się opłaca? – W połowie sierpnia wszedł w życie przepis, pozwalający na rejestrację w Polsce samochodów z kierownicą po prawej stronie. Jak kształtować się będą teraz koszty przystosowania pojazdu z Anglii do jazdy po polskich drogach i w jaki sposób zmiana ta może wpłynąć na rynek części samochodowych?
  • Ochrona przed fałszerzami – Nie ustają problemy z podrabianymi częściami pokątnie wprowadzanymi na rynek. Firmy, których wyroby są fałszowane, starają się walczyć z tym zjawiskiem. Wśród nich jest Gates, czołowy wytwórca pasków napędowych.
  • Naprawa sieci CAN – Wilgoć to często przyczyna kłopotów z siecią CAN. Woda przewodzi wszak prąd, powodując mniejsze lub większe zwarcia.
  • Łożyska kół – zalecenia, uwagi, wskazówki – Montaż łożysk kół wydaje się z łatwą operacją, ale łożyska będą pracowały długo i niezawodnie tylko wtedy, gdy mechanik wie, jak ich montaż przeprowadzić i będzie starannie przestrzegał zalecanej procedury. W przeciwnym razie mogą one ulec uszkodzeniu już w trakcie wymiany.
  • Audionatręctwa pana Tadeusza – Choć samochód to nie filharmonia, są użytkownicy, którzy niczym wytrawni melomani wsłuchują się w dźwięki wydawane podczas jazdy przez samochód, a każdy szmer niewiadomego pochodzenia przyprawia ich o niepokój.

 

Dowiedz się więcej

Świat Motoryzacji 7-8/2015
Świat Motoryzacji 7-8/2015

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 7-8/2015, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie www.swiatmotoryzacji.com.pl, lub sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych: Modelowe „success story” – Choć Konferencje Relacji Inwestorskich Spółki Inter […]

Czyje są nasze dane?
Czyje są nasze dane?

Kupiłem sobie komputer, który służy mi czasem jako maszyna do pisania. Niestety, nie mogę dysponować moimi tekstami wedle uznania, ponieważ każdy plik, który na komputerze powstaje trafia prosto na serwer należący do producenta urządzenia. Oczywiście mogę uzyskać dostęp do danych, ale muszę za to słono zapłacić. – Co to za brednie – myśli sobie zapewne […]

Świat Motoryzacji 10/2015
Świat Motoryzacji 10/2015

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 10/2014, które powinno być jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie swiatmotoryzacji.com.pl lub sobie je z niej ściągnąć, znaleźć można wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych: Warsztaty na start – Do końca października przyjmowane są zgłoszenia do […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!