Świat Motoryzacji 7-8/2015

, 4 sierpnia 2015, 12:36

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 7-8/2015, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie www.swiatmotoryzacji.com.pl, lub sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Modelowe „success story” – Choć Konferencje Relacji Inwestorskich Spółki Inter Cars odbywają się regularnie, tegoroczna była wyjątkowa. A to dlatego, że Inter Cars obchodzi właśnie ćwierćwiecze swojego istnienia. Nadarzyła się zatem naturalna okazja do przypomnienia historii firmy i przedstawienia planów na przyszłość.
 • Akademia Sportowej Jazdy – Przejażdżka na prawym fotelu Ultimy GTR, samodzielne sprawdzenie się za kierownicą wyścigowego Skyline’a to tylko dwie z wielu atrakcji, jakie czekały na klientów Inter Cars podczas Akademii Sportowej Jazdy.
 • Wiedza techniczna i dużo emocji – Zakończony niedawno cykl spotkań Sachs Race Cup zdobywa coraz mocniejszą pozycję w kalendarzu imprez motoryzacyjnych. Jak zwykle na uczestników czekały intensywne szkolenia i wiele atrakcji.
 • Sposób na czyściwa – Według firmy MEWA czyściwa wielokrotnego użytku oferowane w systemie pełnej obsługi stanowią optymalne rozwiązanie dla warsztatów samochodowych, gdyż pozwalają im zaoszczędzić koszty, czas i nakłady pracy związane z usuwaniem odpadów.
 • Nowe oprogramowanie, nowe możliwości – Dostępna jest nowa wersja oprogramowania testera diagnostycznego Delphi DS150. Dzięki niej użytkownikom urządzenia oddany został do dyspozycji nie tylko rozszerzony program diagnostyczny, ale także obszerna baza informacji technicznych.
 • Więcej czujników ABS – Delphi informuje o kolejnym, znacznym powiększeniu oferty czujników ABS tej marki dostępnych na rynku wtórnym.
 • Łańcuchy rozrządu – Łańcuchy rozrządu stosowane we współczesnych silnikach cieszą się opinią bardzo trwałych i niezawodnych. Zdarza się jednak, że i je trzeba wymienić.
 • CDC, czyli tłumienie prawie doskonałe – Rozwój samochodowej elektroniki pozwolił wypracować rozwiązania, które przez wiele lat były nieosiągalne. Konstruktorzy układów resorująco-tłumiących zawsze musieli bowiem znajdować kompromis między komfortem a pożądanym zachowaniem auta na drodze. Tymczasem systemy CDC zapewniają jedno i drugie.
 • Przedwyjazdowa kontrola – Długie podróże w wysokich temperaturach i przy zwiększonym obciążeniu auta mogą stanowić wyzwanie dla zawieszenia pojazdu, a zwłaszcza dla amortyzatorów. Dlatego eksperci firmy ZF Services rekomendują sprawdzenie kluczowych elementów podwozia przed wyruszeniem w dłuższą, wakacyjną trasę.
 • Szarpiące Audi – Zapewnienia o tym, że auto było profesjonalnie serwisowane należy traktować z rezerwą. Podczas diagnozowania przyczyn nietypowej awarii dobrze jest przestudiować historię serwisową auta. Może się bowiem okazać, że szukamy zupełnie nie tam, gdzie trzeba.
 • Pana Janusza walka z nowoczesnością – Poleganie wyłącznie na doświadczeniu, zwłaszcza takim, które pochodzi z czasów, kiedy najczęstszymi gośćmi warsztatów były „duży fiat” i „maluch”, prowadzi często do spektakularnych porażek.
 • Splot niefortunnych zdarzeń – Czasem awaria nie ma jednej, konkretnej przyczyny. Zdarza się, że dolegliwości wywołane są przez kilka czynników jednocześnie. Pokazuje to historia pewnego niemłodego już pojazdu popularnej marki.

Dowiedz się więcej

Świat Motoryzacji 9/2015
Świat Motoryzacji 9/2015

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 9/2015, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie www.swiatmotoryzacji.com.pl, lub sobie je z niej pobrać, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych: Zaczęło się od panewek… – Rozmowa z Krzysztofem Oleksowiczem o […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!