Świat Motoryzacji 5/2015

, 19 maja 2015, 14:39

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 5/2015, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie swiatmotoryzacji.com.pl lub sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • ProfiAuto Show z licznymi atrakcjami – Głośno, kolorowo i dynamicznie – tak ma być w centrum Katowic 23 i 24 maja podczas dwunastej edycji targów ProfiAuto Show. Koncerty, zawody tuningowe i car audio, pokazy stuntu motocyklowego oraz supermoto, wyścigi modeli samochodów spalinowych, prezentacja Monster Truck, symulatory dachowania i jazdy, pokazy dronów oraz wyjątkowe zawody FMX – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na ten majowy weekend.
 • Tanie, nie znaczy marne – Pojawiająca się w niektórych mediach krytyka części samochodowych służących do napraw powypadkowych a pochodzących z niezależnego rynku, takich jak błotniki, zderzaki czy też elementy oświetlenia, może skłaniać do postawienia pytania, czy komuś zależy na dyskredytowaniu tych elementów.
 • Inter Cars stawia na turbosprężarki – Objeżdżający kraj Show Car, czyli mobilne centrum szkoleniowe Inter Cars ma w swojej ofercie kolejne szkolenie technicznoproduktowe. Jest ono poświęcone turbosprężarkom, a prowadzi je firma Moto Remo, zajmująca się ich sprzedażą, naprawą oraz diagnostyką.
 • Więcej prądu, mniej paliwa – Europejskie trendy w konstruowaniu nowych samochodów wymagają od projektantów, aby pojazdy były jak najbardziej ekonomiczne i emitowały j ak najmniej dwutlenku węgla i szkodliwych substancji. Tymczasem kierowcom zależy nie tylko na efektywności, ale także chcą oni czerpać przyjemność z jazdy. Innowacje Boscha mają na celu te oczekiwania pogodzić.
 • Czy tania sprężarka jest tania – Specjaliści zajmujący się rynkiem części zamiennych, w tym również części przeznaczonych do układów klimatyzacji, od lat mają wątpliwości co do jakości tanich, importowanych z Azji, elementów sprzedawanych na rynku europejskim. W firmie DENSO postanowiono zatem wykazać, jaka jest różnica pomiędzy dostarczanymi przez nią, markowymi produktami, a ich substytutami niewiadomego pochodzenia.
 • Miał być chłód, a tu… – W pierwszy upalny dzień wielu użytkowników przekonuje się, że układ klimatyzacji w ich samochodach nie działa tak jak powinien, albo nie działa w ogóle. Wówczas upał zaczyna się odczuwać w dwójnasób.
 • Często i krótko – Jak wynika z badania przeprowadzonego w styczniu przez Instytut PBS na zlecenie firmy Castrol, zdecydowana większość polskich kierowców jeździ przede wszystkim na krótkich odcinkach i uruchamia silnik więcej niż trzy razy dziennie. Taki styl jazdy ma negatywny wpływ na trwałość jednostki napędowej.
 • VECTON – nowa gama olejów do ciężarówek – W miejsce przeznaczonych do pojazdów użytkowych olejów Enduron i Tection Globar, firma Castrol wprowadza gamę olejów Vecton. Jak wykazały testy, przewyższają one nawet o 40% wymagania API i ACEA, co do ochrony silnika przed zużyciem, pozwalają także zmniejszyć zużycie paliwa i wydłużyć przebiegi między wymianami.
 • Rozmowy o marketingu – Bez dobrego marketingu nie sposób dziś myśleć o sukcesach w biznesie. Wydaje się, że wszyscy się z tym poglądem zgadzają, jednak niektórzy właściciele warsztatów są zdania, że działania marketingowe to domena jedynie wielkich korporacji, a nie małych, rodzinnych firm.
 • Naprawa wieloetapowa – Czasem zdarza się, że nawet trafne wyciąganie wniosków z prawidłowo przeprowadzonych czynności diagnostycznych nie pozwala od razu ustalić przyczyny awarii. Dochodzi się do tego krok po kroku, przy czym ważne jest, by postawić krok ostatni.
   

Dowiedz się więcej

Kształtowanie opinii
Kształtowanie opinii

Teksty pewnego znanego dziennikarza pewnej poczytnej gazety bijące na trwogę w związku z „zalewaniem Polski przez gruchoty sprowadzone z Zachodu” stały się już swego rodzaju rytuałem publicznej debaty o polskiej motoryzacji. Szczerze mówiąc polemizowanie z tezami owego redaktora stało się pewną rutyną. Postanowiłem więc od niej odejść, oddając głos tzw. opinii publicznej, konkretnie zaś cytując […]

Świat Motoryzacji 4/2015
Świat Motoryzacji 4/2015

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 4/2015, które powinno być jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie www.swiatmotoryzacji.com.pl (lub z niej ściągnąć w formie pliku PDF), znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych: Mistrzostwa Mechaników rozstrzygnięte – Damian Siwek i Kamil Hryć […]

Świat Motoryzacji 6/2015
Świat Motoryzacji 6/2015

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 6/2015, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie swiatmotoryzacji.com.pl lub sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych: CEP-em w niezależnych – Przedstawiciele oficjalnych instytucji odpowiedzialni za politykę […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!