Świat Motoryzacji 4/2015

, 30 kwietnia 2015, 13:52

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 4/2015, które powinno być jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie www.swiatmotoryzacji.com.pl (lub z niej ściągnąć w formie pliku PDF), znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

 • Mistrzostwa Mechaników rozstrzygnięte – Damian Siwek i Kamil Hryć z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim wygrali ogólnopolski finał IV Mistrzostw Mechaników. Zawody podczas targów Motor Show zgromadziły 60 młodych fachowców, którzy zdobyli najwięcej punktów w teście Mobil 1.
 • Szkolenia na ProfiAuto Show – Na tegorocznych targach ProfiAuto Show, które odbędą się 23-24 maja w Katowicach, zapowiadanych jest nie tylko mnóstwo atrakcji, ale również wiele ciekawych szkoleń.
 • Kuźnia kadr kuje dalej – Trwa czwarta edycja programu „Młode Kadry”, któremu patronuje firma Inter Cars. Jego celem jest pomoc w zawodowym starcie młodym ludziom wiążącym swoją przyszłość z pracą w warsztacie.
 • Fura nagród na 25-lecie – Wiele motoryzacyjnych tematów, w tym kwestia baterii rozruchowych, obrasta z czasem powielanymi opiniami, często mającymi bardzo luźny związek z rzeczywistością. Wypada zatem ustosunkować się przynajmniej do kilku najczęściej powtarzanych mitów.
 • Nowa oferta olejów LOTOS – LOTOS Oil wprowadza do swej oferty pięć nowoczesnych olejów syntetycznych przeznaczonych do samochodów pogwarancyjnych. Oleje LOTOS AFTER SERVICE stanowią więc propozycję skierowaną do blisko 20 tysięcy działających w Polsce warsztatów i serwisów niezależnych.
 • Pora zadbać o akumulator – Wiosna to czas pozimowego przeglądu auta. W jego ramach obowiązkowo należy zająć się akumulatorem. Po zimie może być on bowiem poważnie nadwerężony, co grozi niespodziewaną odmową współpracy.
 • Usterki przepływomierzy powietrza – Czujnik mierzący masę powietrza płynącego do cylindrów dostarcza sterownikowi silnika tak ważnych danych, że jego niesprawność musi powodować zakłócenia w pracy jednostki napędowej.
 • W komplecie ze śrubami – Swoje najbardziej popularne koła pasowe z tłumikiem drgań skrętnych firma Gates będzie teraz dostarczała także w kompletach za wszystkimi śrubami.
 • Regenerowane z certyfikatem – Firma Bosch wdraża system, dzięki któremu będzie można jednoznacznie określić, czy regenerowane wtryskiwacze common rail i pompy wtryskowe tej marki zostały na pewno naprawione we właściwy sposób.
 • Amortyzatory pod kontrolą – Z fizycznego punktu widzenia amortyzator zamienia energię kinetyczną w energię cieplną. Z punku widzenia użytkownika samochodu – element ten zapobiega odrywaniu się koła od nawierzchni, a tym samym w znacznym stopniu decyduje o bezpieczeństwie jazdy. Dlatego też należy regularnie kontrolować amortyzatory, a w razie konieczności, wymienić na nowe .
 • Odboje, osłony, poduszki… – Jak dowodzi praktyka, różnego rodzaju uszkodzeniom ulec może niemal każdy podzespół samochodu. Zasada ta, rzecz jasna, dotyczy również amortyzatorów i współpracujących z nimi elementów zawieszenia. Dlatego najlepiej od razu wymienić komplet części..
 • Ostrożnie z czujnikami – Wymiana łożyska koła, to w zasadzie rutynowa czynność obsługowa. Trzeba jednak pamiętać, że rutyna potrafi czasem zaszkodzić. Zawsze należy kierować się przewidzianą przez producenta procedurą naprawczą, by nie narobić sobie kłopotów, takich jak np. problemy z układami wspomagającymi kierowcę, po wymianie łożyska koła.
 • Hamowanie z zarzucaniem – Czasem nawet banalne naprawy popularnych i znanych każdemu samochodów potrafią przysporzyć problemów i zmusić mechanika do wnikliwego przeanalizowania symptomów oraz wyciągnięcia wniosków.
   

Dowiedz się więcej

Wszyscy zasadzeni
Wszyscy zasadzeni

Od jakiegoś czasu trwa nagonka na diesle, które niegdyś chwalone były przez unijnych regulatorów za ekologiczność. Okazuje się jednak, że pojazdy te emitują sadzę, która jest rakotwórcza. W niewielkim stopniu zapobiegają temu filtry DPF, bo z czasem się zapychają, i użytkownicy je usuwają, nowych zaś nie kupują, bowiem są horrendalnie drogie. Teraz unijni specjaliści znaleźli […]

Witaj, hybrydo
Witaj, hybrydo

Jeszcze parę lat temu auto z hybrydowym napędem było na polskich drogach dziwolągiem, a jedynym znanym użytkownikiem takiego pojazdu był wicepremier słynący z zamiłowania do nowoczesnych technologii. Od tego czasu hybrydy jednak bardzo spowszedniały i przestały stanowić jakąś marginalną niszę na rynku. Coraz więcej takich pojazdów ma za sobą okres gwarancyjny, a to oznacza, że […]

Świat Motoryzacji 5/2015
Świat Motoryzacji 5/2015

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 5/2015, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie swiatmotoryzacji.com.pl lub sobie je z niej ściągnąć, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych: ProfiAuto Show z licznymi atrakcjami – Głośno, kolorowo i dynamicznie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!