Świat Motoryzacji 3/2015

, 2 kwietnia 2015, 15:47

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 3/2015, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno można je przeczytać na stronie www.swiatmotoryzacji.com.pl i ewentualnie ściągnąć je niej, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

  • Wybierają niezależnych – Wysoka jakość usług, przystępna cena napraw i zaufanie to najważniejsze kwestie decydujące o wyborze warsztatu, w którym użytkownik naprawia swój samochód. Niezależne warsztaty samochodowe, rozproszone po całej Polsce, są otwarte na coraz bardziej wymagających klientów.
  • Nowości diagnostyczne – Hella to firma, która wyrosła z oświetlenia samochodowego, lecz dziś oferta jej jest znacznie szersza i obejmuje m.in. zaawansowane urządzenia diagnostyczne. Ostatnio w ich gamie pojawiło się wiele nowości, a najciekawszą wydaje się nowy tester mega macs 56, który zastąpił tester mega macs 50, lecz ma znacznie większe od niego możliwości.
  • Do czego służy olej – Dla konstruktorów tworzących silniki spalinowe, olej silnikowy jest jednym z elementów budowanych przez nich jednostek, tak jak wał, tłoki, zawory itp. A nawet ważniejszym, gdyż ma do spełnienia wiele, różnorodnych zadań. Są one przy tym tak istotne, że jak dotąd nie udało się stworzyć silnika pracującego przez długi czas bez oleju, znane są natomiast jednostki bez tłoków, wału korbowego, czy zaworów.
  • Tylko zalecany – Olej w klimatyzacji samochodowej pełni bardzo ważna rolę. Dlatego niezwykle istotne jest, by stosować taki, jaki zaleca producent sprężarki.
  • Tylko zimno – Objawy niektórych usterek bywają na tyle nietypowe, że czasem trudno się zorientować, co jest ich przyczyną. A im trudniej to zrobić, tym bardziej usterka zatruwa życie użytkownikowi.
     

Dowiedz się więcej

Witaj, hybrydo
Witaj, hybrydo

Jeszcze parę lat temu auto z hybrydowym napędem było na polskich drogach dziwolągiem, a jedynym znanym użytkownikiem takiego pojazdu był wicepremier słynący z zamiłowania do nowoczesnych technologii. Od tego czasu hybrydy jednak bardzo spowszedniały i przestały stanowić jakąś marginalną niszę na rynku. Coraz więcej takich pojazdów ma za sobą okres gwarancyjny, a to oznacza, że […]

Wszyscy zasadzeni
Wszyscy zasadzeni

Od jakiegoś czasu trwa nagonka na diesle, które niegdyś chwalone były przez unijnych regulatorów za ekologiczność. Okazuje się jednak, że pojazdy te emitują sadzę, która jest rakotwórcza. W niewielkim stopniu zapobiegają temu filtry DPF, bo z czasem się zapychają, i użytkownicy je usuwają, nowych zaś nie kupują, bowiem są horrendalnie drogie. Teraz unijni specjaliści znaleźli […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!