Świat Motoryzacji 01/2015

, 30 stycznia 2015, 15:31

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 1/2015, które powinno być jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, a na pewno ściągnąć je można ze strony www.swiatmotoryzacji.com.pl, znaleźć można wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

  • Co nas czeka w tym roku – Kasy fiskalne we wszystkich warsztatach, możliwość rejestrowania tzw. „anglików”, droższe OC, tańsze paliwo, ostrzejsze kary dla pijanych kierowców – to tylko niektóre ze zmian, czekających na nas w bieżącym roku.
  • Siła w sieci – Analiza wyzwań, jakie w najbliższych latach staną przed warsztatami wskazuje, że łączenie sił przez niezależne serwisy ma coraz głębszy sens.
  • Katalog w chmurze – Jak zapewniają przedstawiciele firmy Inter Cars, jej nowy IC Katalog Online jest nowoczesny, ale też intuicyjny i prosty w obsłudze. Ponadto w każdym momencie zawiera pełną i aktualną ofertę części, narzędzi, opon i akcesoriów.
  • Nie jest świetlnie – Mamy widzieć my, i mają widzieć nas. Temu ma służyć samochodowe oświetlenie. W praktyce bywa z tym różnie, a głównie niedobrze, co potwierdzają kontrole przeprowadzane na polskich drogach.
  • Ksenon, LED, laser czy… halogen – Postęp w oświetleniu samochodowym nigdy nie był tak szybki, jak w ostatnich 20-25 latach.
  • Ostrożnie z zaworami – Bez względu na to, z jakich przyczyn dokonywana jest naprawa silnika, podczas której trzeba zająć się również zaworami, to trzeba bezwzględnie przestrzegać kilku odnoszących się do nich reguł. Inaczej można narobić sobie niepotrzebnych kłopotów.
  • Zimowa pomoc – Każdy rodzaj usług motoryzacyjnych ma swą specyfikę. Także świadczenie pomocy klientom mającym zimą problemy z uruchomieniem samochodu..
  • Amortyzatory ważne jak opony – Od stanu amortyzatora zależy, czy koło będzie się cały czas toczyło po drodze czy też odbijało na nierównościach niczym piłeczka. A tylko toczące się koło zachowuje sterowność.
  • Rozmowy o marketingu – Bez dobrego marketingu nie sposób dziś myśleć o sukcesach w biznesie, jednak niektórzy właściciele warsztatów są zdania, że działania marketingowe to domena wielkich korporacji, a nie małych, rodzinnych firm. Tymczasem marketing potrzebny jest wszystkim podmiotom działającym na rynku.
  • (Roz)rząd Jej Królewskiej Mości – Są modele samochodów, które wykazują, większą niż przeciętna, skłonność do usterek zmuszających je do przechodzenia w tryb awaryjny. Takim autom użytkownicy i mechanicy nadają różnie honorowe przydomki w rodzaju „władca serwisów” lub „królowa lawet”.

Dowiedz się więcej

Mądre maszyny
Mądre maszyny

W kinie można zobaczyć film pt. „Gra tajemnic” opowiadający o genialnym brytyjskim matematyku Alanie Turingu, którego zespół kryptografów odszyfrowywał niemieckie depesze radiowe kodowane za pomocą Enigmy. Turing zbudował w Bletchley Park maszynę matematyczną, łamiącą niemieckie kody. Po wojnie zajął się zaś budowaniem uniwersalnego urządzenia, które wykonywało operacje według zadanego algorytymu. Wtedy urządzenia takie nazywano maszynami […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!