Świat Motoryzacji 5/2014

, 5 czerwca 2014, 14:40

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 5/2014, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

  • eCall – najpóźniej za trzy lata – Infrastruktura niezbędna do obsługi ogólnoeuropejskiego systemu automatycznego powiadamiania o niebezpiecznych wydarzeniach drogowych, tzw. eCall ma obowiązkowo działać we wszystkich krajach Unii Europejskiej nie później niż do 1 października 2017 roku.
  • Targi i show – Największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej, a przy tym największe show motoryzacyjne w Polsce, czyli Targi Części Zamiennych, Narzędzi i Wyposażenia Warsztatów Inter Cars, odbędą się w pierwszy weekend września na warszawskim lotnisku Bemowo.
  • Uruchamianie silnika z użyciem kabli rozruchowych – Z potrzebą uruchomienia samochodu przy użyciu kabli do tzw. pożyczki prądu można zetknąć się także latem, wystarczy wszak pozostawić samochód z włączonymi reflektorami. Jeśli jednak kablami tymi będziemy posługiwać się nieumiejętnie, możemy spowodować uszkodzenia w pojeździe. Dlatego właśnie wielu producentów pojazdów zakazuje używania do awaryjnego rozruchu przewodów z „krokodylami”.
  • Siedem akumulatorowych mitów głównych – Wiele motoryzacyjnych tematów, w tym kwestia baterii rozruchowych, obrasta z czasem powielanymi opiniami, często mającymi bardzo luźny związek z rzeczywistością. Wypada zatem ustosunkować się przynajmniej do kilku najczęściej powtarzanych mitów.
  • Sprawnie i szybko – Wymiana oleju to chyba najbardziej prozaiczna czynność warsztatowa i nie ma tu żadnych tajemnic. Można to jednak robić tak, że olej wlewa się do rękawa bądź za kołnierz, lub też użyć nowoczesnego urządzenia, które nas przed tymi nieprzyjemnościami uchroni.
  • Shell Helix w nowej odsłonie – W ofercie firmy Shell, pojawił się nowy produkt. Jest nim pierwszy na świecie olej silnikowy, którego tzw. baza powstaje z gazu ziemnego, dzięki czemu praktycznie pozbawiona jest zanieczyszczeń.
  • Sprzęgiełka jednokierunkowe alternatora – Prędkość obrotowa każdego silnika spalinowego w jednym cyklu pracy podlega ciągłym i okresowym zmianom. Skutkiem tego są m.in. drgania przenoszone na nadwozie i okresowo zmienne momenty skrętne obciążające układ napędowy. Jednym z rozwiązać mających choć częściowo zniwelować skutki tej niekorzystnej cechy silnika jest zastosowanie jednokierunkowego sprzęgiełka we wnętrzu koła pasowego alternatora…
  • Japońskie (nie)szczęście – Kupując używany samochód, należy być przygotowanym na koszty rychłych, niezbędnych napraw. Odłożenie ich na później, może się bowiem skończyć sytuacją, która finansowo pogrąży użytkownika.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!