Świat Motoryzacji 02/2014

, 27 lutego 2014, 12:31

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 2/2014, które powinno być jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, znaleźć można wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych:

  • Pora na osobowe – rozmowa ze Sławomirem Góralewskim, szefem przedstawicielstwa firmy Hengst, o jej podejściu do rynku wtórnego, pozycji w Polsce, zamierzeniach na najbliższe lata.
  • Manualna,jak automatyczna – o budowie skrzyń biegów typu ASG i pewnych specyficznych kwestiach, o których należy pamiętać przy wymianie niektórych elementów takiej przekładni.
  • Przedsezonowa rozbudowa oferty – o nowościach, jakie znalazły się w ofercie HELLA Nussbaum Solutions adresowanej do warsztatów zajmujących się obsługą i naprawami klimatyzacji.
  • Co warto wiedzieć obsługując ABS – o tym, jak ważne i z jakiego powodu, jest odpowietrzenie z odpowiedni sposób układu hamulcowego z ABS oraz co na temat działania tego systemu można wnioskować na podstawie lampek kontrolnych.
  • Uszkodzenia elementów silnika (2) – tym razem opisywane są uszkodzenia górnej części tłoka, a następnie podawane możliwe przyczyny ich powstania a także sposoby zapobiegania.
  • Łożyska toczne w zawieszeniu – uwagi na temat diagnostyki łożysk znajdujących się w górnym mocowaniu kolumny McPhersona oraz w łożyskowaniu tylnej belki.
  • Pornografia – czyli grzechy warsztatowe – o długich i bezskutecznych zmaganiach pewnego warsztatu z silnikiem Toyoty Saris 1.0
     

Dowiedz się więcej

Pochwała reindustrializacji
Pochwała reindustrializacji

W szkole uczono mnie na lekcjach historii, że zdobyczą socjalizmu była szybka industrializacja naszego biednego kraju hreczkosiejów i pastuszków, a wszystko to dzięki władzy ludowej, która nabudowała nam fabryk. Tymczasem kiedy w 1989 roku nastąpił przełom ustrojowy, wydawało się, że właśnie wkroczyliśmy w fazę postindustrialną. To znaczy, wszystkie zakłady nagle okazały się nierentowne, niepotrzebne i […]

Świat Motoryzacji 3/2014
Świat Motoryzacji 3/2014

W wydaniu Świata Motoryzacji nr 3/2014, które być może jest jeszcze dostępne w filach największych polskich dystrybutorów części zamiennych, znalazło się wiele interesujących tekstów. Oto krótka informacja o kilku wybranych: Telematyka dla niezależnych – o opracowanym przez Delphi i uruchomionym w USA systemie telematycznym dla klientów niezależnych warsztatów samochodowych. Niezależny sektor coraz silniejszy – relacja […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!