Menu

Osram

Retrofity LED Osram do klasyków i youngtimerów

Wielu użytkowników starszych aut narzeka na niewystarczające oświetlenie drogi po zmroku. Do niektórych modeli są już dostępne retrofity LED. W krajach, w których jest to legalne, np. w Niemczech, retrofity Osram Night Breaker LED są dopuszczone do użytku w wielu modelach starszych samochodów, takich jak Mercedes G, Range Rover, Triumph Spitfire, Mini, Volkswagen Caddy czy […]

Konkurs OSRAM – wyniki Konkurs

Konkurs OSRAM – wyniki

3 zestawy retrofitów LEDriving HL Easy (H7) były nagrodą w naszym nowym konkursie, którego patronem została firma OSRAM.

Czechy legalizują retrofity marki OSRAM

Retrofity OSRAM Night Breaker LED H7 zostały właśnie zatwierdzone do użytku na czeskich drogach publicznych. To kolejny kraj, w którym produkty OSRAM zostają zalegalizowane jako pierwsze tego typu źródła światła, co potwierdza ich najwyższą jakość i pozycję producenta jako lidera rynku oświetlenia motoryzacyjnego.

Żarówki Osram Night Breaker LED dostępne w Polsce

Od niedawna polscy kierowcy mają możliwość zakupu najnowszych retrofitów LED z portfolio marki Osram. Mowa o zamiennikach żarówek typu H7, czyli lampach Night Breaker LED, które jako pierwsze zostały dopuszczone do użytkowania na drogach publicznych w niektórych krajach europejskich.

Kompresor OTIR 2000 w ofercie OSRAM

Kompaktowych rozmiarów, przenośny kompresor TYREinflate 2000 dołączył do większych produktów tego typu w ofercie OSRAM. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi urządzenie może służyć nie tylko do pompowania opon w samochodach i jednośladach czy do nadmuchiwania piłek albo materaców, lecz także jako powerbank do ładowania np. telefonu komórkowego.

AUTO FACHMAN – nowy konkurs dla młodych adeptów mechaniki samochodowej

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie organizuje konkurs dla uczniów szkół kształcących przyszłych mechaników samochodowych w województwie śląskim. Młodzież będzie rywalizować w dwóch etapach zmagań, którym patronować będą znane marki części i wyposażenia warsztatowego. Jako, że popieramy proedukacyjne inicjatywy, nasz portal został patronem medialnym konkursu.

Przewody do ładowania aut elektrycznych OSRAM

Firma OSRAM stale poszerza gamę oferowanych produktów. Wśród nowości są m.in. kable do ładowania samochodów elektrycznych należące do rodziny BATTERYcharge. Do wyboru są najpopularniejsze rodzaje kabli, służące do ładowania samochodów ze złączem Typ 1 i Typ 2, a więc zarówno w pełni elektrycznych, jak i hybryd typu plug-in.

OSRAM poszerza ofertę retrofitów LED do samochodów

Firma OSRAM unowocześnia gamę oferowanych produktów. Do retrofitów LEDriving HL, zastępujących popularne żarówki reflektorowe – H4, H7, H11 i HB4 dołączył niedawno zamiennik żarówki H1. Poszerzono także gamę akcesoriów, które umożliwią montaż retrofitów H7.

Nowa gama źródeł światła marki OSRAM

Firma OSRAM stale wprowadza zmiany do swojej oferty samochodowych źródeł światła. Do znanych rodzin Night Breaker Laser i Night Breaker Silver dołączyły niedawno nowe żarówki – Night Breaker 200. Z kolei w serii Cool Blue Intense producent wprowadził kilka zmian. 

OSRAM to niemiecki producent oświetlenia od około 100 lat związany z branżą motoryzacyjną. Firma wytwarza gotowe rozwiązania oświetleniowe na pierwszy montaż w samochodach jak i podzespoły na rynek wtórny. W ofercie OSRAM znajdziemy żarówki halogenowe, żarniki ksenonowe oraz liczne elementy oświetlenia wykonane w technologii LED, w tym retrofity. Znajdują one zastosowanie zarówno w reflektorach głównych i pomocniczych pojazdów, jak i w ich wnętrzu. Do najbardziej popularnych na rynku wtórnym produktów OSRAM należą wspomniane retrofity LED, żarówki H7 (np. Night Breaker Laser czy Cool Blue Intense) oraz żarówki H4. OSRAM jest także producentem lamp warsztatowych oraz akcesoriów motoryzacyjnych. Więcej informacji na temat firmy OSRAM oraz jej oferty można znaleźć w powyższych artykułach.